Zpět na úvod / V Plzni na Grand Prix RAFKARNA triumfoval Pavel Kelemen (AC SPARTA PRAHA)

V Plzni na Grand Prix RAFKARNA triumfoval Pavel Kelemen (AC SPARTA PRAHA)

Díky startovnímu handicapu nasbíral nejvíce bodů junior Milan Kadlec (Team Dukla Praha)

Grand Prix RAFKARNA

26. DUBNA 2022

Úvodní Grand Prix v Plzni vyhrál Pavel Kelemen

Úvodní díl GIANT LIGY v Plzni se jel nakonec v ideálním cyklokrosovém počasí, kdy teploměr na Rapidu ukazoval necelých 14 °C. Po deštivé předpovědi počasí, tak na závodníky a diváky nakonec nespadla jediná kapka vody.

Na závodníky tentokrát čekalo prvenství na pásce a novinka handicapovaný start, kdy 30 vteřin před pelotonem Elite vyrazili v před jezdci kategorie masters, ženy a junioři. Nejlépe si s touto novou výzvou poradil nadějný mladík Dukly Praha Milan Kadlec, který i díky tomu dokázal celkově nasbírat úctyhodných 19 bodů, což by mu v celkové klasifikaci zaručilo i první místo v kategorii Elite.

V úvodu startu byli jezdci tak natěšeni, že v prvním průjezdu za páskou došlo k menší kolizi a pádu několika málo jezdců. Nakonec to bylo jen pár odřenin a škrábanců na laku kol, ale jelo se dál.

Po dostižení jezdců, kteří startovali s handicapem, se celé startovní pole drželo pohromadě. Prakticky každý únik byl hned zlikvidován a pro body si spurtovali jen ti nejrychlejší. A právě Pavel Kelemen měl nejvíce sil a dostatečnou rychlost. Jediný kdo mu dokázal odolávat, byl další mladík z ČEZ Cyklo Team Tábor Šimon Vaníček. Jako jediný dokázal i chvilku bodově vzdorovat právě Kelemenovi.

Vaníček byl vidět i na prémiích a v dalším závodě se oblékne do puntíkovaného dresu nejaktivnějšího jezdce.

V závodě se moc nedařilo jezdcům týmu Hello CTW, v čele s Martinem Boubalem, ale je to začátek a my se těšíme na další souboje.

Na prémiích Bageterie Boulevard prestige (soutěž aktivity) jsme mohli vidět velký souboj dvou borců Šimona Vaníčka (ČEZ Cyklo Team Tábor) a Richarda Habermanna (AC SPARTA PRAHA). Nakonec se z vítězství i z puntíkovaného dresu mohl radovat Vaníček o jediný bod před Habermannem.

Ženám kralovala Kristýna Burlová (Team Dukla Praha). Juniory vyhrál Milan Kadlec (Team Dukla Praha), který nasbíral neskutečných 19b, a to by mu zajistilo první místo v kategorii ELITE! Kategorii Masters jezdce nad 40 let Petr Ruman (Cyklo Atom).

Pavel Kelemen v cíli: „Nohy jsem měl dobrý, pro mě je to vlastně první vítězství na GIANT LIGA v Plzni, a prakticky jsem si to užíval“.

Další díl Giant Ligy 2022 pokračuje v sobotu 30. dubna v Plzni, ve sportovním areálu SK RAPID již v 16:30hod.