Zpět na úvod / V Plzni na Grand Prix CUBE triumfoval Petr Kelemen (Tudor Pro Cycling Team)

V Plzni na Grand Prix CUBE triumfoval Petr Kelemen (Tudor Pro Cycling Team)

Bratři Kelemenové ovládli kriterium v Plzni.
Nejvíce bodů nasbíral v rychlém závodě Petr Kelemen, na druhém místě dojel jeho starší bratr v barvách AC Sparty Praha Pavel Kelemen a skvělé třetí místo v nabitém závodě obsadil díky úniku Jonáš Vojtěch (LAWI Stars - Giant)

Grand Prix CUBE

10. KVĚTNA 2022

Grand Prix v Plzni ovládli bratři Kelemenové

Třetí díl GIANT LIGY v Plzni se jel v ideálním letním počasí, kdy teploměr na Rapidu ukazoval 25 °C. Cyklisté po kruhu na Rapidu jeli tak rychle, až to zvedalo prach (nahromaděný pyl) z asfaltu.

Startovalo se opět handicapovaným startem, kdy 30 vteřin před pelotonem Elite vyrazili vpřed jezdci kategorie masters, ženy a junioři. Nejlépe si s touto novou výzvou poradil mladík Vladimír Kroc (Akademie cyklistických sportů), který dokázal nasbírat 5 bodů do doby, než byla skupina dojeta po 8 km hlavním pelotonem. Startovní pole táhla hlavně Sparta Praha, která útočila na dres vedoucího jezdce seriálu.

Nenápadně, ale stále v bodech, se snažil osamoceně a bez týmové spolupráce jezdit Petr Kelemen (Tudor Pro Cyling Team), kterému k vítězství nakonec stačilo 22b.

Peloton se tak držel pohromadě ve vysokém tempu, z kterého pak zkoušeli jednotlivci odskočit. Vítr však tentokrát foukal na protilehlé straně cyklistického oválu přímo proti jezdcům a právě proto se nikomu nepodařilo odskočit na více než dvě tři kola.

Nakonec se na 35. km podařilo do sólového úniku skočit právě Jonáši Vojtěchovi (LAWI Stras – Giant) a i on nasbíral dostatečný počet bodů, který mu stačil na celkové třetí místo.

Martin Boubal to zkoušel také v polovině závodu, ale nakonec se musel spokojit se čtvrtou příčkou celkového hodnocení.

Nejaktivnějším jezdcem v závodě byl opět Pavel Kelemen (AC SPARTA Praha), který vybojoval puntíkovaný dres i v měsíci dubnu.

V závodě se trochu hledali jezdci Hello CTW, ale nakonec se potkali na 4. a 5. místě celkového hodnocení.

Ženám kralovala Kateřina Kohoutková (Team Dukla Praha). Juniory vyhrál Vladimír Kroc (Akademie cyklistických sportů). Kategorii Masters jezdce nad 40 let Petr Ruman (Cyklo Atom) s 2b.

Petr Kelemen v cíli: „Bral jsem to dneska tréninkově, dojel jsem do Plzně z Prahy na kole, a teď po vítězství ještě pojedu vyjetí na Šumavu“.

Čtvrtý díl Giant Ligy 2022 pokračuje v úterý 24. května v Plzni, ve sportovním areálu SK RAPID již v 16:30hod.