Zpět na úvod / V pátek na dráze v Motole Mistrovství republiky ve stíhačce družstev a bodovačce

V pátek na dráze v Motole Mistrovství republiky ve stíhačce družstev a bodovačce

dukla-mr-motol-kadl-w.jpg

Poslední letošní Mistrovství České republiky se uskuteční už tento pátek na motolském velodromu.

V pátek na dráze v Motole Mistrovství republiky ve stíhačce družstev a bodovačce

Poslední letošní Mistrovství České republiky se uskuteční už tento pátek na motolském velodromu.

Program začíná v 11 hodin rozjížďkami čtyřčlenných družstev mužů a nově i žen ve stejném počtu a na 4km. Navazují rámcové závody mládeže pod hlavičkou Velké ceny Prahy, do které spadá i závod v keirinu a sprintu mužů.

"Účast v keirinu a sprintu přislíbili i naši nejrychlejší cyklisté - olympionik a momentálně držitel třetího nejlepšího světového času na 200 metrů Pavel Kelemen nebo mistr Evropy na 1km Robin Wagner," potvrzuje reprezentační trenér sprinterů Petr Klimeš.

Večerní program potom odstartuje v 17:30 a v rychlém sledu se budou střídat finálové jízdy stíhaček družstev, sprintu a keirinu.

Mezi ženami ve scratchi bude startovat i mistryně světa v bodovačce z loňského roku Jarmila Machačová, které ale budou v tomto společném závodě šlapat na paty nadějné juniorky sestry Kaňkovské.

Celý mítink vyvrcholí mistrovským bodovacím závodem na 40km, který bude i posledním závodem legendy české dráhové i silniční cyklistiky Milana Kadlece. Ve více než 20 let dlouhé profesionální kariéře získal tento univerzál nespočet vítězství, mnoho titulů mistra ČR na dráze i silnici a mimo jiné i bronz na Mistrovství světa v bodovačce v roce 2010.

"Loučit se hodlám samozřejmě vítězně, ale rozhodně proti bude třeba obhájce loňského titulu Vojta Hačecký a ani o generaci mladší kluci se rozhodně jen tak nevzdají, takže si to uděláme vzájemně moc pěkný" usmívá se Milan.

Mistr republiky bude dekorován na velodromu v ulici Nad Hliníkem v pražském Motole kolem deváté hodiny večer, vstup je volný a občerstvení zajištěno.

V doprovodném programu si zazávodí nejmenší děti na odrážedlech, týmoví mechanici se utkají v dovednostní soutěži a budou představeni nejúspěšnější závodníci nejen dráhové cyklistiky

Mistrovství pokračuje v sobotu a v neděli závody v omniu žen a mládežnických kategorií.

Program ke stažení zde: http://propozice.cyklovysledky.cz/propozice/mr-a-velk-cena-hl.-m.-prahy-2014-12-12-806/

 

 

TV sestřih z loňského závodu ke stažení zde:                                                                                          http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10110938667-cyklistika/213471291099001-vc-prahy


Za pořadatele srdečně zve

Josef Kratina

ředitel závodu