Zpět na úvod / Pave tour Milovice

Pave tour Milovice

dsc-1707.jpg

Ve spurtu dvojice uprchlíků měl nejvíce sil David Dvorský (LAWI - Author cycling)

PAVE TOUR MILOVICE

1. května 2016

V Milovicích vítězně David Dvorský z Lawi

Čtvrtý díl GIANT LIGY hostil bývalý vojenský prostor v Milovicích. Kostky, prach, defekty a vítr, tak s tím se tentokrát museli jezdci vypořádat. Start si opět nenechali ujít paralympionici Jiří Ježek (Dukla Praha) a Jiří Bouška (LAWI Author Team)

 

 

Jarní počasí v Milovicích a slavostní start výstřelem z bojového vozidla pěchoty tzv. BVP poslalo startovní pole na okruhy Pave Tour. Závodníci nejdříve absolvovali jeden velký 36 km dlouhý okruh a pak je čekali další čtyři 20 km okruhy. Po každé s průjezdem přes cílovou rovinku, kde foukalo cyklistům do zad.

 

 

V prvním kole projelo celé startovní pole pohromadě. Jen pár jezdců muselo kvůli defektu skončit. Právě defekt vyřadil Michala Kesla (NejlevnejsiPNEU cz) z boje o dvojnásobné body. Michal se však dlouho nezdržoval, nasedl do auta a jel na trať jako doprovodný vůz stájovému kolegovi Jiřímu Hochmannovi.

 

 

Na malých 20 km okruzích se testovali hlavně jezdci Sparty a Lawi. Navíc do taktiky ještě promlouvaly důležité dvojnásobné body, které se pak nadělovaly do celkového pořadí GIANT LIGY. A právě tento matematický kalkul, rozhodl i o složení dvojice uprchlíků.

 

 

Do posledního okruhu tak s minutovým náskokem najížděla dvojice David Dvorský (LAWI Author team) a Vojtěch Jonáš (AC Sparta Praha). Nejvíce sil v závěrečné a dlouhém spurtu měl právě Dvorský a vedle finanční prémie si odvezl i krásný suvenýr v podobě dlažební kostky.

 

 

Třetí muž v pořadí dojel osamoceně a byl to další jezdec z LAWI Dominik Chlupáč. Boj o čtvrté místo čtyřčlenné skupiny favoritů vyhrál Tomáš Holub a zajistil si tak žlutý dres lídra seriálu.

 

 

Tomáš Holub v cíli: „Všichni co mohli pomýšlet na žluťáka se hlídali. Nakonec ujela dvojice Jonáš a Dvorský. Škoda že jsme nevyhráli. “

 

 

PAVE TOUR MILOVICE 1. května 2016

Čas vítěze: 2:52.42 h 120km

1. místo David Dvorský (LAWI Author team)

2. místo Jonáš Vojtěch (AC Sparta Praha)

3. místo Dominik Chlupáč (LAWI Author team)

4. místo Tomáš Holub (AC Sparta Praha)

5. místo Jiří Hochmann (NejlevnejsiPNEU.cz

6. místo Jiří Nesveda (AC Sparta Praha)

7. místo Tomáš Okrouhlický (LAWI Author Team)

 

výsledky zde: http://www.pavetour.cz/vysledky-2016