Z celkového vítězství v GIANT LIGA 2012 se raduje Martin Boubal

GIANT LIGA 2012

ODVETA

26. září 2012

Odveta po seriálu kořistí Tomáše Okrouhlického

Odvetou po seriálu GIANT LIGA 2012 – GP Plzeňského Deníku byla zakončena kriterijní liga v Plzni v areálu Rapid na Doubravce.  Cyklistické kriterium, které startovalo v letošním roce ve více jak sedmi městech České republiky, se rozloučilo s cyklisty a diváky „odvetou“, kterou v Plzni vyhrál Tomáš Okrouhlický (AC Sparta Praha).

Poslední závod navíc vyšperkoval úřadující mistr světa horských kol kategorie U23 Ondřej Cink (Merida biking team) a úřadující mistr republiky Milan Kadlec (ASC Dukla Praha).

V závodě byl od začátku velice aktivní Tomáš Okrouhlický (AC Sparta Praha), který sbíral pravidelně body a vytvořil si tak solidní náskok na své pronásledovatele. Po polovině závodu se do boje o stupně vítězů opět vložil i Milan Kadlec (ASC Dukla Praha) a rychle se bodově vyhoupl na druhé místo průběžného bodování.

Překvapením závodu byl velice aktivní způsob jízdy Ondřeje Cinka, který odskočil společně s Vojtěchem Hačeckým od pelotonu. Tato dvojice si vybudovalo slušný náskok a v každém kole si rozdělovala body na pásce.

V nájezdu do posledního okruhu byli dojeti, ale i tak to stačilo Hačeckému a Cinkovi na třetí a čtvrté místo celkového hodnocení.  Závěrečný spurt pak byl v režii zkušeného Milana Kadlece, který obsadil celkově druhé místo.

Z vítězství se tak mohl radovat Tomáš Okrouhlický. Ženám dominovala Tereza Trefná a juniory vyhrál Michael Vakoč (Dukla Praha).

Celkovým vítězem seriálu GIANT LIGA 2012 se stal po šestileté nadvládě Jiřího Nesvedy jezdec německé formace Martin Boubal (Veloclub Ratisbona Regensburg).

7. místo         Martin Boubal (Veloclub Ratisbona)                  4b

8. místo         Petr Vakoč (CC Etupes)                                         4b