Zpět na úvod / Grand Prix SUBARU Auto Vero Sedlčany - triumf Zdeňka Mlynáře (FOCUS)

Mlynář věnoval vítězství Robertu Bakaláři

GIANT LIGA 2011

Grand Prix SUBARU Auto Vero Sedlčany

3. srpna 2011

V Táboře triumfoval Zdeněk Mlynář

GIANT LIGA 2011 Tábor – Grand Prix SUBARU Auto Vero Sedlčany… jedenáctý díl ligy startoval za slunečného počasí ve sportovním areálu Komora v Táboře.

Minutou ticha uctili jezdci památku, právě zesnulému cyklistickému komentátorovi Robertu Bakaláři. Po té byl závod odstartován letmým startem za zaváděcím vozem Subaru.

Závod opět vyšperkovali svou účastí František Raboň (výběr ČR) a Jiří Ježek (DAS-Duratec), vedle kterých diváci mohli vidět i kompletní domácí tým jezdců Cyklo Team Tábor v čele s Ondřejem Bambulou a Davidem Káškem.

Jezdci to rozjeli pěkně zostra hned od prvních metrů a do první bodovačky se řítilo celé sedmdesátičlenné startovní pole. Hned po bodování natáhnul peloton František Raboň (výběr ČR), ale jak sám řekl: „Bez podpory týmu tady bylo hodně náročné odskočit.“. Dokonale sehraný tým FOCUS Znojmo totiž jakýkoliv únik včas zlikvidoval a připravoval pak pozici pro lídra Zdeňka Mlynáře. A právě s Mlynářem se do soubojů o body aktivně zapojoval i Jiří Nesveda (AC Sparta Praha) a Martin Zlámalík (KDL Trans Landbowkrediet).

O nejdelší únik se tentokrát postaral Martin Boubal (VC Ratisbona), který před pelotonem dokázal kroužit celých 7 okruhů. Před dalším bodováním byl však dostižen a musel se spokojit jen se sedmi body, které mu stačili pouze na 6. místo celkového hodnocení.

V nájezdu do posledního okruhu už čelo závodu ovládli jezdci týmu Focus a rozjížděli spurt pro Mlynáře, kterého až těsně před páskou předjel Jan Klabouch (GO!Nutrixxion) a díky dvojnásobnému bodování se rázem katapultoval na 2. místo celkového hodnocení. Z vítězství se zcela zaslouženě tak mohl radovat Zdeněk Mlynář (FOCUS team Znojmo).

Nejlepším domácím jezdcem pak byl Ondřej Bambula (Cyklo team Tábor), který v nabité konkurenci obsadil skvělé 7. místo. Nejlepším juniorem byl stejně jako před týdnem v Plzni nadějný Tomáš Medek (Rottaler RSV). Ženám kralovala Jana Kyptová (Nissan Dolák).

Zdeněk Mlynář (FOCUS team Znojmo) po závodě: „Vítězství věnuji Robertu Bakaláři. Byl to můj kamarád,  který mě provázel celou mojí závodní kariérou. Děkuji týmu, že jsem vyhrál právě zde v Táboře!“

GP SUBARU Auto Vero Sedlčany 2011

Čas vítěze: 58.37 h     47km

1. místo         Zdeněk Mlynář (FOCUS Znojmo)                                 24b

2. místo         Jan Klabouch (GO!Nutrixxion)                                     15b

3. místo         Martin Zlámalík (KDL Trans Landbowkrediet)          15b

4. místo         Jiří Nesveda (AC Sparta Praha)                                   14b

5. místo         Aleš Vojta (KC Kooperativa SG J.N.N.)                        9b

6. místo         Martin Boubal (Veloclub Ratisbona)                           7b

7. místo         Ondřej Bambula (Cyklo team Tábor)                                      6b

8. místo         Tomáš Holub (AC Sparta Praha)                                  5b

9. místo         František Raboň (výběr ČR)                                           4b

10. místo       Martin Hebík (Rottaler RSV)                                            3b