Zpět na úvod / Grand Prix Progress sportswear na Lipně pro Okrouhlického

Grand Prix Progress sportswear na Lipně pro Okrouhlického

I přes hrůzostrašný pád v zatáčce před cílem, vydřel vítězství Tomáš Okrouhlický

GIANT LIGA 2012

GP Progress sportswear na Lipně

26. srpna 2012

Okrouhlický i přes pád vydřel vítězství na Lipně

Šestnáctý díl GIANT LIGY – GP Progress sportswear na Lipně s hvězdnou účastí zlatých olympioniků. Kateřina Neumanová, Roman Šebrle a Jaroslav Kulhavý si společně s cyklisty projeli jedno zahřívací kolo závodního okruhu, který připravili pořadatelé na Lipně.

Okruh s délkou 1500 m, který byl z části veden i po cyklostezce se tak pro závodníky jedoucí 50km/h rychlostí, stal technicky velice náročný. V cílové zatáčce se v desátém kole poroučel na zem i pozdější vítěz Tomáš Okrouhlický (AC Sparta Praha).

Závod vyšperkoval zlatý olympionik Jaroslav Kulhavý (Spezialized), pro kterého byl závod prvním startem v Čechách od olympijského triumfu v Londýně. V pelotonu se Kulhavý pohyboval velice dobře a v přípravě před mistrovstvím světa obsadil 6. místo.

Ze začátku závodu byl nejaktivnější Tomáš Medek (Madeta fitness/Spezialized), který vyhrál první dvě bodování. Pak mu však odskočila trojice jezdců Martin Boubal (VC Ratisbona), Zdeněk Mlynář (Focus team Znojmo) a Tomáš Okrouhlický (AC Sparta Praha). Na trati, která byla technicky velice náročná, se pelotonu nedařilo tento náskok likvidovat, i když vpředu uprchlíci nespolupracovali.

Nakonec se vedoucí trojice rozpadla a sólovou jízdou si jel Tomáš Okrouhlický pro vítězství, jenž se docela rychle oklepal z hrůzostrašně vyhlížejícího pádu v desátém okruhu. Za ním se ztrátou 15s kroužil osamoceně Martin Boubal a Zdeněk Mlynář byl dojet pelotonem.

Do posledního okruhu tak najížděl Okrouhlický s velkým náskokem a mohl si vychutnat zasloužené vítězství na Lipně. Druhý projel páskou Boubal a Mlynář si v pelotonu při bodovačkách uhlídal třetí místo.

Nejaktivnějším jezdcem byl opět Tomáš Holub, který si pojistil vedení v soutěži aktivity. Ženy vyhrála Michaela Fušumová (GO!Nutrixxion). Muže Masters vyhrál Martin Kříž (CT Weber) a juniory Patrik Sedláček (AC Sparta Praha).

Tomáš Okrouhlický v cíli: „Dal jsem to dneska s pádem. Nic se mi nestalo a mohl jsem pokračovat dál, jen jsem vyměnil kolo. Nakonec se mi podařilo odjet a zvítězit. Jsem spokojen.“

Martin Boubal v cíli: „Na úzké trati to bylo trochu nervózní. Tak jsem tu naši tříčlennou skupinu ještě trochu roznastupoval a jeli jsme pak každý sám a byl klid.“

Zdeněk Mlynář v cíli: „I když se nám podařilo odskočit od pelotonu, tak jsme se nemohli domluvit. Nastupovali jsme si tak dlouho až jsme se roztrhali a já si pak počkal na balík a pohlídal si třetí místo.“

GP Progress sportswear na Lipně 26. srpna 2012

Čas vítěze: 1:28.10 h

1. místo         Tomáš Okrouhlický (AC Sparta Praha)                     28b

2. místo         Martin Boubal (Veloclub Ratisbona)                         19b

3. místo         Zdeněk Mlynář (Focus team Znojmo)                                    16b

4. místo         Tomáš Medek (Madeta fitness/Spezialized)             11b

5. místo         Tomáš Holub (AC Sparta Praha)                                  8b

6. místo         Jaroslav Kulhavý (Spezialized)                                       7b

7. místo         Jan Klabouch (AC Sparta Praha)                                 2b

8. místo         Martin Hebík (Focus team Znojmo)                              2b

9. místo         Jan Šimek (CK Příbram)                                                    1b

10. místo       Oldřich Míka (Galaxy Cyklo Švec)