Zpět na úvod / Grand Prix MOTOR - SERVIS IN a.s. pro Zelinku

Grand Prix MOTOR - SERVIS IN a.s. pro Zelinku

Závod vyšperkovali dráhoví reprezentanti Dukly Brno, Jirka Nesveda se raduje počtvrté v řadě z celkového prvenství v seriálu GLP

GIANT LIGA PLZEŇ 2009

Grand Prix - MOTOR - SERVIS NA a.s.

9. září 2009

Vítězství v Plzni si užil Ondřej Zelinka

Čtrnáctý díl GIANT LIGY - Grand Prix - MOTOR SERVIS IN as tentokrát s dvojnásobným bodováním patřil díky účasti dráhových reprezentantů ASO Dukly Brno k velice rychlému nesmírně dramatickému závodu. Zároveň Byl jsem posledním bodovaným Dilem se rozhodovalo o celkovém vítězí seriálu SLP 2009.

Jedinečný sportovní areál RAPID v Plzni na Doubravce opět nabídl necelé stodvacítce jezdců ty nejlepší podmínky v bitvě o vítězství. Na startu se opět sešla vynikající konkurence. Z MS v Australii Vrátil se Milan Spěšný (ČS MTB), vedle kterého se na Startovní postavil péče třetí muž z MČR časovky Tomáš Okrouhlický (AC Sparta). V dresů mistryně ČR jsme mohli zahlédnout Martinu Růžičkovou z dráhového ME stříbrnou Lucii Záleskou (OBE Dukla Praha).

Ostré tempo se rozjelo hned od startu aktivitou hýřili dráhaři Dukly Brno. V Prvních kilometrech nedali nikomu šanci vyhrávali jak prémie, tak i bodované spurty. Dokonalou souhrou dokázali Připravit spurt pro Denise Špičku, Který tak do poloviny závodu vedl v průběžném bodování.

Jezdci Sparty zlomili odpor až po polovině závodu, kdy se do cela pomalu začal prosazovat Zelinka.

O Jediný Unik v rychlém Zavode se pokusila skupina deseti jezdců v čele s Michalem Keslem (ZČE Plzeň), Tomášem Bauerem (CK Kramolín), ale po 5 km byli dojeti pelotonem.

Do posledního okruhu už najíždělo celé Startovní pole pohromadě dvojnásobně bodovaný spurt vyhrál s přehledem Jirka Nesveda (Sparta), Který se tak posunul na druhé místo obhájil Zároveň Celkové vítězství počtvrté v rade v seriálu Giant liga Plzeň 2009. V Zavode se tentokrát vůbec nevedlo Josefu velkoobchod potravin (CK Kolokrám.cz - Svijany), Který skončil až na 11. .. Místě.

Puntíkatý dres si tentokrát vybojoval dráhový reprezentant Filip Dietzel (ASO Dukla Brno), příští týden se představí v závěrečném dílu již nebodovaném SLP 2009, kde dojde ke slavnostnímu ceremoniálu Předávání cen nejlepším jezdcům letošního ročníku.

Ženám dominovala cyklokrosařka Jana Kyptová (Johnson Controls), který jen těsně přespurtovala dráhařku Lucii Záleskou (Dukla Praha). Byl nejlepším juniorem Karel Matějka (ZČE Cyklistika Plzeň).