Těžké kriterium vyhrál Tomáš Okrouhlický

GIANT LIGA 2012

GP Březová u Sokolova

24. srpna 2012

Grand Prix v Březové pro Tomáše Okrouhlického

Patnáctý díl GIANT LIGY – GP Březová u Sokolova se jel na perfektně zajištěné trati v centru města. Okruh s délkou 1200 m a táhlým stoupáním do cíle prověřil kvality jezdců v jednotlivých kategoriích. Nejlépe si s tratí poradil vynikající časovkář sparťan Tomáš Okrouhlický.

Na startu v Březové se ve všech věkových kategoriích od dětí až po elitu sešla necelá stovka startujících sportovců. Sportovci byli pak povzbuzováni solidní diváckou kulisou, kterou vytvořili fandící diváci.

Ze začátku závodu byl aktivní Jiří Nesveda (AC Sparta Praha), ale s přibývajícími kilometry a opakovanými výjezdy do kopce mu rychle ubývaly síly. Toho pak využíval v bodovaných kolech Martin Boubal (VC Ratisbona), kterému podobné okruhy prostě sedí. Boubal měl však v závodě dva defekty, zrovna před bodovacími spurty, a to ho prakticky stálo vítězství.

Po polovině závodu se utrhla pětičlenná skupina uprchlíků v čele s Boubalem, Okrouhlickým, Ladislavem Fabišovským (Madeta/fitness Spezialized), Janem Šimkem (CK Příbram) a cyklokrosařem Vojtěchem Niplem (Focus team Znojmo).

Do posledního okruhu byla skupina sjeta pelotonem, ale i tak poslední bodování vyhrál Martin Boubal a spokojil se tak s druhým místem a zároveň s putovním pohárem pro nejrychlejšího jezdce.

Z vítězství v premiérovém závodě v Březové se tak mohl radovat Tomáš Okrouhlický (AC Sparta Praha). Nejaktivnějším jezdcem byl jeho stájový kolega Tomáš Holub.  Ženy vyhrála Zuzana Šmídová (AC Sparta). Muže Masters vyhrál domácí borec Tomáš Viktorín (SKP Sokolov) a juniory Petr Fiala (Mapei cyklo Kaňkovský).

Tomáš Okrouhlický v cíli: „Těžký závod, který vyhovoval spíše tempařům jako jsem já. Jelo se mi dobře a bez defektu.“

Martin Boubal v cíli: „Dneska jsem měl prostě smůlu na defekty před velkým bodováním. Ty defekty mě připravili o výhru.“

Jiří Nesveda v cíli: „Opravdu náročný závod, který jsem si ke konci pěkně protrpěl.“

GP Březová u Sokolova 24. srpna 2012

Čas vítěze: 1:14.23 h

1. místo         Tomáš Okrouhlický (AC Sparta Praha)                     22b

2. místo         Martin Boubal (Veloclub Ratisbona)                         21b

3. místo         Jiří Nesveda (AC Sparta Praha)                                   16b

4. místo         Vojtěch Nipl (Focus team Znojmo)                             11b

5. místo         Jan Šimek (CK Příbram)                                                   9b

6. místo         Ladislav Fabišovský (Madeta fitness/Spezialized)     6b

7. místo         Jan Wolf (SKC Prostějov)                                                             1b

8. místo         Tomáš Holub (AC Sparta Praha)                                  1b