GIANT LIGA 2010

Grand Prix DURATEC

22. září 2010

V Plzni na Grand Prix triumfoval František Raboň

Sedmnáctý díl GIANT LIGY – Finálový závod Grand Prix DURATEC byl přehlídkou cyklistických osobností českého pelotonu. Vedle zlatého paralympionika Jirky Ježka se na startu objevil i trojnásobný mistr republiky z časovky František Raboň (výběr ČR). Na start se postavili i dráhoví reprezentanti pražské dukly v čele se zkušeným Milanem Kadlecem. Barvy zahraničních týmu tentokrát hájili bratři Martin a Vojtěch Hačecký (oba Atlas Personal) a z německého Regensburgu dorazil kompletní tým Martina Boubala. Barvy PSK Whirlpool Author tentokrát hájil jediný zástupce Martin Hebík.

Vynikající počasí a dobrá divácká kulisa slibovala velice rychlý závod. Neb jezdci si kromě bodovaných spurtů připisovali jeden bod v každém průjezdu. První bodování s přehledem vyhrál Jiří Nesveda (AC Sparta Praha), který se jen těsně vyhnul hromadnému pádu asi 15 cyklistů hned v úvodních kilometrech. Trošku otřesené startovní pole tedy na chvíli zvolnilo tempo, ale do dalšího bodování pak najížděli borci v plné rychlosti. Rozjetý Nesveda si znovu dojel pro pět bodů a naznačil soupeřům, že by se chtěl ve finále opět porvat o vítězství.

Na 12. km se pokusil o únik Martin Hačecký (Atlas Personal) a společně s Václavem Hlaváčem (Sparta), Martinem Boubalem a Markusem Schwarzhuberem (oba Ratisbona Regensburg) poodskočili 90člennému pelotonu. Uprchlíci vydrželi před hlavním polem kroužit zhruba 7 km. Pak byli sjeti hlavně díky aktivitě jezdců Sparty a Dukly. V ten moment se začalo velice dobře dařit i Františku Raboňovi (výběr ČR), který začal sbírat body jak na průjezdech, tak i v bodovaných kolech. Pomalu, ale jistě začal stahovat bodový náskok Jirky Nesvedy. Aktivně si stále počínal i Martin Hačecký, kterému se ještě několikrát povedlo dostat do úniku, ale nepodařilo se mu zformovat skupinu, která by dokázala ujet pelotonu.

V soutěži aktivity KISS proton prestige si pojistil vítězství a puntíkovaný dres Václav Hlaváč (Sparta). Poslední dvojnásobně bodovaný spurt vyhrál Raboň, a to ho katapultovalo před dosud vedoucího Nesvedu. Vítězství v kategorii ženy si vychutnala Tereza Trefná (Alltraining.cz) a juniorům dominoval Petr Vakoč (Dukla Praha).

Celkovým vítězem seriálu GIANT liga Plzeň 2010 se popáté v řadě stal Jiří Nesveda. Obdivuhodný výkon a vyrovnané výsledky předvedl letos i František Raboň, který z pěti startů čtyřikrát vyhrál a jednou byl druhý. To mu vyneslo nakonec skvělé čtvrté místo celkového hodnocení.  Ceny nejlepším pak předal fenomenální sportovec Jiří Ježek J

2. místo         Michal Rubáš (TJ ZČE Cyklistika Plzeň)            1b

3. místo         David Rajs (TJ ZČE Cyklistika Plzeň)

1

Sýkora sportswear Cup (ženy)

1. místo         Tereza Trefná (Alltraining.cz)

2. místo         Pavla Havlíková (KC Kooperativa)

KISS Proton prestige (soutěž aktivity)

1. místo         Václav Hlaváč                                                      11b

NaCesty.cz CUP (soutěž jezdců nad 40let)
1. místo         František Raboň st. (Sport Blažek)

Alltraining.cz CUP (Watty ve spurtu)

1. místo         Daniel Treml (Alltraining.cz)                  1759W

CELKOVĚ GIANT LIGA 2010

1. Jiří Nesveda (AC Sparta)                                                     294b

2. Josef Soukup (Duratec – Jambor uhelné sklady)         235b

3. Milan Kadlec (ASC Dukla Praha)                                       189b

4. František Raboň (Výběr ČR)                                                178b

5. Jan Dostál (ASC Dukla Praha)                                            170b

Giant liga celkově Elite oslava vítězství Raboň ml, Raboň st. a Nesveda Milan Spěšný