GIANT LIGA PLZEŇ 2009

Grand Prix - DURATEC

16. září 2009

Vítězství si z Plzně odvezl Jan Dostál

Patnáctý díl GIANT LIGY - Grand Prix - DURATEC Byl přehlídkou dráhových reprezentantů ASO Dukly Brno ASC Dukly Praha v čele s Milanem Kadlecem. Závod ještě vyšperkoval zlatý paralympionik Jiří Ježek. Finále seriálu se tak stalo velice prestižní záležitosti ao vítězí rozhodl až závěrečný dvojnásobně bodovaný spurt.

Sportovní areál RAPID v Plzni na Doubravce přivítal stohlavé Startovní pole jezdců, kteří se do bitvy o vítězství pustili od Prvních metrů.  První vážnější Unik na 6. km v čele s Mixou, Keslem, Koprem Dalšími sedmi jezdci ohrozil plány jezdců Sparty Dukly Brno, po necelých 5 km Byl zlikvidován. Peloton pak jezdil pohromadě tělo si rozdělovali jezdci v bodovaných kolech. Skvěle spolupracovali dráhaři Dukly Praha Perfektně rozjížděli spurty pro dostala Jana Marka Mixu. Jediný, kdo dokázal narušovat dokonalou SPOLUPRÁCI, Byl Sparťan Nesveda Ditzel s Feiferlíkem (oba Dukla Brno).  Do poloviny závodu se nemohl v koncovce prosadit další spurtér Sparty Ondřej Zelinka, kterému se to rozjelo až po 25 km.

Ostré tempo, Které se ke Konci závodu stupňovalo, hlavně díky vypisovaným prémiím vyhovovalo právě rychlým dráhařům. Díky nasbíraným prémiím Mohl se tak radovat reprezentant Dukly Brno Filip Ditzel z vítězství v soutěži aktivity. Na Pekelné rychlý závěr doplatil právě Nesveda, kdy po předposlední bodovačce ztratil kontakt se skupinou malem ho dojelo celé Startovní pole o jeden okruh.

Do posledního okruhu tak najížděl peloton bez Nesvedy tažné motory Dukly Praha Vojtěch Hačecký Milan Kadlec připravovali pozici pro dostala. Poslední dvojnásobně bodovaný spurt vyhrál Zelinka vyšvihl se tak na druhé místo celkového hodnocení závodu.

V Plzni na Rapidu se objevil i maratonec Tomáš Kozák (Hepos), Který za pár dní odlétá na nejtěžší MTB etapový závod Crocodile Trophy v Austálii.

Puntíkatý dres si udržel dráhový reprezentant Filip Dietzel (ASO Dukla Brno). Ženám dominovala Lucie Záleská (Dukla Praha), který drtivým finišem porazila cyklokrosařku Pavlu Havlíkovou (KC Kooperativa). Byl nejlepším juniorem opět Karel Matějka (ZČE Cyklistika Plzeň).

Sýkora sportovní Cup (ženy)

1. místo         Lucie Záleská (ASC Dukla Praha)

2. místo         Pavla Havlíková (KC Kooperativa)

3. místo         Dagmar Labáková (ASC Dukla Praha)

4. místo         Martina Růžičková (ASC Dukla Praha)

KISS Proton prestiž (soutěž aktivity)

1. místo         Filip Ditzel (ASO Dukla Brno)                        6b

Nacesty.cz Cup (muži nad 40let)

1. místo         František Raboň (CK Blažek)

2. místo         Kamil Koprnický (Author Team Stupno)

3. místo         Radoslav Krummer (Team Cube)

vítězství v podání Honzy Dostála Veselý Jirka Nesveda Uher, Jauris TOP 10 GL 2009