Zpět na úvod / Grand Prix DURATEC (odveta po seriálu) a triumf pro Richarda Kobra (ACS DEVELOPMENT)

Richard Kobr ovládl i odvetu po seriálu GIANT LIGA PLZEŇ 2024. Mezi Elitu v celkovém hodnocení se vklínil 5. místem Matěj Havel (LAWI junior team) 9b

Grand Prix DURATEC

17. ZÁŘÍ 2024

Grand Prix v Plzni vyhrál Richard Kobr

Odveta po cyklistickém seriálu kritérií GIANT LIGA PLZEŇ 2024 se jela nakonec za příjemného podzimního počasí. Teplota na Rapidu ukazovala 21 °C. Jezdci i diváci si tak závod pěkně užili.

Sportovní odpoledne odstartovaly mládežnické kategorie žáků, žákyň, kadetů a kadetek. Velkou cenu Roman Kreuziger Cycling Academy vyhrál v závodě v samostatné kategorii kadetů na 21 kol Jaroslav Cimrman (LAWI junior team), který nasbíral 51 bodů.

Závod v Plzni opět vyšperkoval svojí účastí olympionik dráhař Denis Rugovac (TJ Favorit Brno), který startoval v puntíkovaném dresu nejaktivnějšího jezdce měsíce září Bageterie Boulevard prestige.

Prvenství na pásce a již klasický handicapový start, kdy 30 vteřin před pelotonem Elite vyrazili vpřed jezdci kategorie masters a ženy. Nejlépe si se začátkem závodu poradili opět Martin Boubal (CTW CYCLING), Jakub Kubias (RKCA) a Karel Vlk (PROOFY cycling team). Martin Boubal nasbíral celkem 7b, a to mu stačilo k vítězství v kategorii. Kubias s Vlkem si připsali po 3 bodech a o 2. místě pak rozhodl závěrečný spurt, kde byl rychlejší právě Kubias.

Peloton tentokrát dojel ztrátu již po 7 kilometrech, a pak začal boj o body v každém kole. Každý větší únik byl tentokrát rychle smazán a body se dělily v hromadných spurtech. Ze začátku byl aktivní Richard Kobr, který nasbíral dostatek bodů, a pak jen kontroloval pozici. Když se během dalších spurtů k němu bodově dotáhl Maximilian Kerl a Jaromír Kohout, musel se Kobr opět zapojit do boje o stupně vítězů. Nakonec nasbíral 18 bodů, což mu stačilo na první místo.

Nejlepším juniorem byl Matěj Havel (LAWI junior team), který nasbíral 9 b a v celkovém hodnocení společně s Elitou bral celkové 5. místo.

Richard Kobr v cíli: „Dneska jsem se ke konci musel trochu zmáčknout, ale vítězství je doma. “