Díky úniku vydřel vítězství Martin Boubal

GIANT LIGA 2012

GP CUBE

11. července 2012

V Plzni triumfoval Martin Boubal

Desátý díl GIANT LIGY a jeden z nejdelších úniků v letošním roce, který rozhodl závod díky dvojici jezdců Romana Fürsta (ASC Dukla Praha) a Martina Boubala (VC Ratisbona).

Na startu ve sportovním areálu RAPID v Plzni na Doubravce jsme mohli tentokrát vidět i novopečeného vítěze Světového poháru Jiřího Ježka (DAS-DURATEC), který vyšperkoval svojí účastí startovní pole.

Grand Prix CUBE se rozjel velice rychle, ale silný protivítr ubíral jezdcům hodně sil. Body se tak rozdělovaly v hromadných spurtech, kde si velice dobře vedl mladý jezdec Tomáš Medek, který měl k sobě vynikajícího domestika Tomáše Radolfa (oba Madeta Fitness Spezialized). O vedení v závodě se pak přetahovala trojice jezdců Medek, Nesveda (Sparta) a Boubal (VC Ratisbona).

Velice aktivním jezdcem byl i domácí jezdec Milan Spěšný (S&H Superior), který byl několikrát v úniku, ale peloton byl v tomto případě ještě ostražitý. Nejdelší a zároveň rozhodující únik vyprovokoval Martin Boubal  a jediný kdo reagoval na jeho atak byl Roman Fürst (ASC Dukla Praha). Během několika kol si vytvořila dvojice skoro 40 sekundový náskok, který peloton sjel až tři okruhy před cílem. Bodový náskok pak stačil Boubalovi k zaslouženému vítězství.

Puntíkovaný dres aktivity vybojoval Martin Vodák (SK Sport Blažek).

Ve žlutém dresu lídra seriálu se tak i v dalším závodě představí Martin Boubal. Ženám kralovala Tereza Trefná. Mezi juniory se dařilo Petru Malánovi (ZČE Cyklistika Plzeň). Kategorii Masters jezdce nad 40 let vyhrál Tomáš Janda (Studiopohody.cz)

Martin Boubal v cíli: „Jsem stále ve žluťáku a to je paráda. Ze začátku to nebylo lehké, ale vyšel nám únik a vítězství jsem už nepustil. Těším se do Klatov, kde jsem loni taky vyhrál!“

Jiří Nesveda v cíli: „Dneska jsme to v závěru prakticky odevzdali a to mě mrzí.“

Tomáš Medek v cíli: „Jelo se mi dobře a v koncovkách to vycházelo. Škoda, že jsem nebyl v rozhodujícím  úniku, mohlo to být ještě lepší.“

GP CUBE  11. července 2012

Čas vítěze: 1:11.11 h

1. místo         Martin Boubal (Veloclub Ratisbona)                          33b

2. místo         Jiří Nesveda (AC Sparta Praha)                                  29b

3. místo         Tomáš Medek (Madeta Fitness Spezialized)           24b

4. místo         Tomáš Okrouhlický (AC Sparta Praha)                     14b

5. místo         Radek Bečka (FOCUS cycling team Znojmo)          12b

6. místo         Roman Fürst (ASC Dukla Praha)                                 11b

7. místo         Tomáš Holub (AC Sparta Praha)                                4b

8. místo         Jan Šimek (CK Příbram)                                                 4b

9. místo         Filip Skočovský (Cyklo Bery)                                           4b

10. místo       Jiří Novák (Remerx-Merida)                                          3b

POWERADE Cup Juniorů

1. místo         Petr Malán (TJ ZČE Cyklistika Plzeň)

2. místo         Daniel Hausner (Author team Stupno)

KISS Proton prestige (soutěž aktivity)

1. místo         Martin Vodák (CK Sport Blažek)                                  3b