Zpět na úvod / #9 GP KOLOKRAM(memoriál Petra Mudry) pro Daniela Turka a Velká cena ELTECH pro Martina Voltra

voltr-a-turek.peg

#9 GP KOLOKRAM(memoriál Petra Mudry) triumf Daniela Turka (ATT INVESTMENTS) Velká cena ELTECH a triumf Martina Voltra (Piere Baguette cycling)

V Plzni diktovala tempo závodu dvě hvězdná jména, Daniel Turek (ATT INVESTMENTS) a Martin Voltr (Piere Baguette cycling).

Grand Prix KOLOKRAM a VC ELTECH

27. SRPNA 2024

Grand Prix v Plzni s hvězdnou účastí

Devátý díl GIANT LIGY v Plzni se jel tentokrát jako dvojzávod, kdy se do finále probojovalo pouze 15 závodníků. Teplota na Rapidu byla skoro 29 °C a foukal slabší vítr. Znepříjemňoval ale cílovou rovinku, která tak byla v protivětru. Jezdci i tak absolvovali závod ve vysokém tempu.

Sportovní odpoledne odstartovaly mládežnické kategorie žáků, žákyň, kadetů a kadetek. Velkou cenu Roman Kreuziger Cycling Academy vyhrál v závodě v samostatné kategorii kadetů na 30 kol Kryštof Tichý (LYKO KLUB PRACHATICE z.s.), který nasbíral 49bodů.

Závod v Plzni si střihnul i Martin Bína cyklokrosový juniorský mistr světa, vítěz Světového poháru, vicemistr Evropy, několikanásobný vítěz Českého poháru a mistr České republiky. Nezapomněl nic z dob své největší slávy, jen ho to muselo tentokrát docela dost bolet. Vedle tohoto borce se na startovní pásku postavil i majitel Kolokrámu nestárnoucí Jakub Svoboda (oba v barvách KOLOKRÁM). Ani on si nenechá ujít žádný start.

První závod se jel jako prvenství na pásce a již klasický handicapový start, kdy 30 vteřin před pelotonem Elite vyrazili vpřed jezdci kategorie masters a ženy. Nejlépe si se začátkem závodu poradili Martin Boubal (CTW CYCLING) a Karel Vlk (PROOFY cycling team). V konečném pořadí kategorie Masters dojeli na prvním místě Boubal a na druhém Vlk. Závěrečný spurt pak rozhodl o třetím místě Jakuba Kubiase (Roman Kreuziger Cycling Academy).

Peloton tentokrát dojel ztrátu již po 7 kilometrech, a pak začal boj o body v každém kole. Do úniku na 15. km pak vyrazila dvojice Martin Voltr (Pierre Baguette cycling) a Daniel Turek (ATT INVESTMENTS). Jediný kdo zachytil jejich nástup, byl nadějný mladík Richard Kobr (ACS DEVELOPMENT). Vytvořila se na čele závodu velice silná trojice jezdců, která pak před pelotonem dokázala kroužit přes 16km. Po dojetí trojice se tak opět mohly dělit body pro ostatní jezdce. Tohoto okamžiku využil Petr Fiala (Integray L27 Cycling Team) a dostal se na pár kol do úniku opět s Danielem Turkem.

Z vítězství se nakonec radoval Daniel Turek (ATT INVESTMENTS) a společně s dalšími deseti jezdci a pěti juniory postoupil do druhého závodního kola na Velkou cenu ELTECH.

Souboj o prémiové body a puntíkovaný dres měsíce srpna Bageterie Boulevard prestige, nakonec vyhrál Daniel Turek (ATT INVESTMENTS), který nasbíral 6bodů a oblékl se do puntíkovaného dresu nejaktivnějšího jezdce.

Nejlepším juniorem byl Adam Pešek (Roman Kreuziger Cycling Academy), který nasbíral 7b a v celkovém hodnocení společně s Elitou bral celkové 5. místo.

Druhý závodní blok Velká cena Eltech se jela jako hladký závod a o pořadí rozhodl závěrečný spurt. Do závěrečného spurtu tak najížděli společně Daniel Turek a Martin Voltr. Voltr, který ke konci pošetřil trochu sil, pak závěrečný spurt vyhrál a mohl se radovat také z vítězství.

Daniel Turek v cíli: „Odskočili jsme s Martinem Voltrem a jediný kdo zachytil nástup, byl Kobr. Poté co jsme nasbírali dostatek bodů, jsme lehce zvolnili a byli dojeti. Nakonec jsem se stejně ještě musel zmáčknout a vítězství je doma.“

Martin Voltr v cíli: „Pošetřil jsem trochu sil a v druhém závodě jsem se mohl radovat z vítězství i já. “

Další díl Giant Ligy 2024 pokračuje v úterý 3. září ve sportovním areálu SKP RAPID PLZEŇ od 17:30 hod.