Zpět na úvod / #5 Grand Prix CUBE a triumf Jiřího Nesvedy (AC SPARTA Praha)

#5 Grand Prix CUBE a triumf Jiřího Nesvedy (AC SPARTA Praha)

pave-st-2.jpg

Jiří Nesveda mohl konečně slavit v Plzni na Rapidu. Ceny tentokrát předával Tom Shriver (USA), který si před lety taky vyzkoušel závod a nyní je s rodinou v Čechách, tak se prostě zastavil za kamarády.

Grand Prix CUBE

2. května 2018

V Plzni na Grand Prix slavil vitězství Jiří Nesveda

Pátý díl GIANT LIGY se jel tentokrát za pěkného počasí a do Plzně si přijel zazávodit i nejúspěšnější paralympionik historie Jiří Ježek, který se již cyklistikou baví a vybírá si starty dle chuti. V poslední době ho můžeme vídat i na populárních běžeckých akcích, kterých se také zúčastňuje.

Sportovní areál SK Rapid Plzeň tak zazářil ve hvězdně obsazené Grand Prix, jak díky Jiřímu Ježkovi, tak i Petrovi Soukupovi (Yogi) vícemistr světa z Ironmana. Nechyběl ani Jan Řehula (Rapid Plzeň).

Sportovní odpoledne na Rapidu odstartovaly žákovské kategorie, v IL Sano Cupu, kde se z vítězství radoval Maximilian Kerl (Roman Kreuziger Cycling Academy).

 

Startovní pole se drželo dlouho pohromadě. První únik vyprovokoval Jiří Nesveda (AC Sparta Praha), který byl v dobré formě a snažil se toho využít. Společně s Nesvedou se před peloton dostali Martin Spudil (Team Dukla Praha) a Martin Hebík (CK Příbram Fany Gastro). Peloton po necelých 6 km náskok smazal. Poté došlo k hromadnému pádu a cyklisté kroužili zhruba 6 kol bez bodování, do doby než byla situace zvládnuta záchrannou asistenční službou (Firsthelp.cz). Pak byl závod opět spuštěn a útočit začal Martin Boubal (CK Příbram Fany Gastro).


Martin Boubal hýřil aktivitou a bral jak body do celkového bodování, tak i body na prémiích, kde mu byl vzdorným soupeřem mladík z TJ KOVO Praha Richard Habermann. Ze souboje o puntíkovaný dres nakonec profitoval právě Boubal, ale jelikož jede ve žlutém dresu lídra seriálu, v puntíkovaném dresu v další Grand Prix opět uvidíme Habermanna.

 

Ceny tentokrát předával Tom Shriver (USA), který si před lety taky vyzkoušel závod a nyní je s rodinou v Čechách, tak se prostě zastavil za kamarády.

 

Ženám kralovala Petra Ševčíková (Team Dukla Praha), juniory vyhrál Daniel Bittner (AC Sparta Praha). Kategorii Masters jezdce nad 40 let ovládl se 3 body Petr Ruman (Cyklo Atom).

 

Jiří Nesveda v cíli: „Musím poděkovat klukům z týmu, že se tentokrát podařilo Martina Boubala eliminovat. I díky tomu jsem nasbíral dost bodů na vítězství. V úterý 8. května nás čeká další závod českého poháru v Těškově.“

 

GP CUBE 2. května 2018

55km

1. místo Jiří Nesveda (AC Sparta Praha) 21b

2. místo Martin Boubal (CK Příbram Fany Gastro 18b

3. místo Martin Hebík (CK Příbram Fany Gastro) 15b

4. místo Vojtěch Modlitba (CK Příbram Fany Gastro) 14b

5. místo Denis Rugovac (Favorit Racing) 12b

6. místo Štěpán Schubert (ČEZ CT Tábor) 10b

7. místo Oldřich Novotný (CT Weber) 9b

8. místo David Honzák (ČEZ CT Tábor) 8b

 

Vittoria Cup Juniorů

1. místo Daniel Bittner (AC Sparta Praha) 1b

2. místo Jan Šubrt (COPR TJ Přeštice) 1b

3. místo Martin Voltr (Dukla Praha) 1b

 

Bageterie Boulevard prestige (soutěž aktivity)

1. místo Martin Boubal (CK Příbram Fany Gastro) 3b

 

LIV SWEEP CUP (ženy)

1. místo Petra Ševčíková (Team Dukla Praha)

2. místo Daniela Trčková (Česká Spořitelna – Accolade)

3. místo Božena Kučerová (Kola-bbm.cz)

 

NaCesty.cz CUP (jezdci Masters nad 40let)

1. místo Petr Ruman (Cyklo Atom) 3b

2. místo Marek Gut (KC Slavia Praha) 1b

3. místo Zdeněk Rubáš (AC Sparta Praha)

IL Sano CUP (mladší a starší žáci absolutně)

1. místo Maximilian Kerl (Roman Kreuziger Cycling Academy)5b

2. místo Robert Kobr (Dukla Praha) 4b

3. místo Richard Kobr (Dukla Praha) 4b

 

Video k události