Zpět na úvod / #4 Grand Prix INKOMO vzduchotechnika vítězství pro Richarda Habermanna

#4 Grand Prix INKOMO vzduchotechnika vítězství pro Richarda Habermanna

Richard Habermann (AC SPARTA PRAHA) v Plzni na vítězné vlně

Grand Prix INKOMO vzduchotechnika

23. května 2023

Grand Prix v Plzni vyhrál Richard Habermann

Čtvrtý díl GIANT LIGY v Plzni se jel za letního počasí. Na teploměru bylo 20 °C a v cílové rovince foukal silný protivítr. Diváci i závodníci si to tentokrát na Rapidu opravdu užili bez deště.

Sportovní odpoledne na Rapidu odstartovala Velká cena RKCA, kde se utkali žáci, žákyně, kadetky a v samostatném závodě kadeti o celkové pořadí v cyklistické soutěži. Hlavní kategorii kadetů pak vyhrál Jiří Rejzek (ACS) se ziskem 37 bodů před Jakubem Patrasem (SK Petřín Plzeň) a Danielem Kuběnou (ACS).

Hlavní závod pak odstartoval přesně v 17:30 hod a do úvodních kilometrů vystartovali opět s 30 vteřinovým náskokem muži kategorie Masters a ženy. Výhody náskoku k sbírání bodů tentokrát využil v prvním spurtu Jan Suchý (SK Petřín Plzeň), ale ani dva body mu nezaručili stupně vítězů. Skupina byla dojeta hlavním pelotonem během tří okruhů, a tak se jezdci kategorie Masters museli snažit dále v hlavním poli. Nejvíce sil měl tentokrát Jakub Kubias (RKCA), kterému zisk 4 bodů zajistilo vítězství v kategorii.

Aktivní v závodě byl opět Martin Voltr (RRK group - PierreBaguette – Benzinol), kterému se opět podařilo párkrát poodskočit z pelotonu. Důležitý únik pak započal právě s Richardem Habermannem před koncem závodu a pojistil si tak druhé místo celkového hodnocení. Habermann díky týmu nechyběl v žádném spurtu, a když mu někdo poodjel, tak mu opět pomohl tým, který perfektně řídil další vynikající cyklista Denis Rugovac (oba AC Sparta Praha).

Necelých 15 km před cílem došlo za cílovou rovinkou k pádu, kde došlo jen na pár odřenin a rozbitou helmu Hany Heřmanovské. Ani odřeniny jí však nezabránily dále pokračovat v závodě a navíc i vyhrát v kategorii žen.

Richard Habermann (AC SPARTA PRAHA), byl navíc aktivní i v soutěži aktivity Bageterie Boulevard prestige a vybojoval v měsíci květnu puntíkovaný dres pro nejaktivnějšího cyklistu měsíce.

Překvapením pak byl výkon mladíka ještě 16letého juniora Ondřeje Šafránka (RKCA), který díky vynikajícím koncovkám ve spurtech nasbíral 13 bodů a v absolutním pořadí se probojoval na třetí místo i v kategorii Elite. Martin Boubal, který se věnuje cyklistice už jen sporadicky a po práci obsadil pěkné čtvrté místo, kdy ho mohli diváci vidět i ve třech únicích.

Ženám kralovala i po pádu Hana Heřmanovská (ENTENTE CYCLISTE DE WALLONIE). Juniory vyhrál Ondřej Šafránek (RKCA). Kategorii Masters jezdce nad 40 let Jakub Kubias (RKCA).

Martin Voltr v cíli: „Plán byl odjet bez Richarda Habermanna a vyhrát, ale hlídal si mě a je z toho zase druhý místo“.

Další díl Giant Ligy 2023 pokračuje v úterý 6. června v Plzni, ve sportovním areálu SK RAPID již v 15:30hod kdy startují žákovské kategorie.