Zpět na úvod / #17 Grand Prix DURATEC a triumf pro Martina Boubala

#17 Grand Prix DURATEC a triumf pro Martina Boubala

t15-5674.peg

Do Plzně přijel po roce i nejúspěšnější paralympionik historie a několikanásobný mistr světa Jiří Ježek. Prakticky vystoupil z auta, sestavil si kolo a svezl se v závodě na 55 km v čase 1:08.28h

Grand Prix Duratec

Grand Prix DURATEC

12. září 2018

Grand Prix v Plzni na Rapidu vyhrál Martin Boubal

Sedmnáctý díl GIANT LIGY v Plzni na Rapidu se jel opět za letního počasí a nejlépe takticky si počínali jezdci týmu CK Příbram Fany Gastro v čele s Martinem Boubalem.

Do Plzně přijel po roce i nejúspěšnější paralympionik historie a několikanásobný mistr světa Jiří Ježek. Prakticky vystoupil z auta, sestavil si kolo a svezl se v závodě na 55 km v čase 1:08.28h

Sportovní odpoledne na jedinečném uzavřeném oválu na Rapidu odstartovaly žákovské kategorie v IL Sano Cupu, kde opět zvítězil a mohl se tak radovat Richard Kobr (Dukla Praha).

Sedmnáctý závod Grand Prix v Plzni se jel od startu ve vysokém tempu a na čele se neustále měnili skupinky jezdců, kteří se pokoušeli odskočit od pelotonu a sbírat důležité body. Prakticky v žádném takovém úniku nechyběl právě Martin Boubal (CK Příbram Fany Gastro) a samozřejmě ani Jan Rajchart (Elkov Author). Tihle dva borci díky přídělu bodů nakonec znatelně bodově odskočili ostatním jezdcům.

Dobře rozjetý závod měl i Martin Hebík (CK Příbram Fany Gastro), který uhájil celkové třetí místo před dalším vynikajícím jezdcem Jiřím Pokorným (CK Kolokrám).

V závodě byl opět vidět i cyklokrosař Martin Bína (CK Kolokrám), který za pár dní naskočí do terénu.

V soutěži aktivity Bageterie Boulevard prestige byl tentokrát nejaktivnější právě Martin Boubal.

Pro vítězství v ženách si opět dospurtovala cyklokrosařka Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec nad Nisou). Juniory vyhrál Petr Kelemen (Dukla Praha), který dokázal nasbírat celkem 7b, což by mu stačilo na 6. místo v Elitě. Kategorii Masters jezdce nad 40 let ovládl Jakub Svoboda (KC Kolokrám) se ziskem 3b.

Martin Boubal v cíli: „Chtěli jsme jet na mladíky z týmu, ale byli trochu potlučení ještě z etapáku Okolo Jižních Čech, tak to nakonec vyšlo na mě. Na další rok jsem prodloužil smlouvu s týmem CK Příbram, tak pokud to v Plzni bude pokračovat i příští rok, rád přijedu.“