Zpět na úvod / #12 Grand Prix MATRACE TRNKA a triumf pro Martina Voltra (Pierre Baguette cycling)

image0-1-1.peg

Martin Voltr s přehledem vyhrál Grand Prix MATRACE TRNKA, před Filipem SAMCEM (Lotus Team SE) a Richardem KOBREM (ACS DEVELOPMENT)

Grand Prix MATRACE TRNKA

10. ZÁŘÍ 2024

Grand Prix v Plzni vyhrál Martin Voltr

Dvanáctý díl GIANT LIGY v Plzni se jel nakonec za příjemného podzimního počasí. Teplota na Rapidu ukazovala 20 °C a foukal jen slabý vítr. Jezdci i diváci si tak závod pěkně užili.

Sportovní odpoledne odstartovaly mládežnické kategorie žáků, žákyň, kadetů a kadetek. Velkou cenu Roman Kreuziger Cycling Academy vyhrál v závodě v samostatné kategorii kadetů na 21 kol Michal Záhorec (ACS DEVELOPMENT), který nasbíral 44 bodů.

Závod v Plzni opět vyšperkoval svojí účastí olympionik dráhař Denis Rugovac (TJ Favorit Brno), který nakonec ovládl bodovací soutěž o nejaktivnějšího jezdce měsíce září Bageterie Boulevard prestige.

Prvenství na pásce a již klasický handicapový start, kdy 30 vteřin před pelotonem Elite vyrazili vpřed jezdci kategorie masters a ženy. Nejlépe si se začátkem závodu poradili Martin Boubal (CTW CYCLING) a Petr Stančík (RKCA). Martin Boubal nasbíral celkem 7b a to mu stačilo k vítězství v kategorii. Petr Stančík, který byl s Boubalem v úniku si na své konto připsal 4b a mohl se radovat z 2. místa.

Peloton tentokrát dojel ztrátu již po 8 kilometrech, a pak začal boj o body v každém kole. Do prvního delšího úniku se pustila trojice Martin Voltr, Denis Rugovac a Martin Slaník. Díky aktivitě jezdců Sparty a ČEZ Cyklo Team Tábor byl náskok smazán po 5 km. Body se pak dělily ve spurtech. Skvěle se v závodě předvedl i další mladík Filip Samec (Lotus Team SE). Díky únikům i skvělým koncovkám ve spurtech se začal bodově přibližovat právě k Martinu Voltrovi (Pierre Baguette cycling).

V polovině závodu se podařilo odskočit s dalšími jezdci i Richardu Habermannovi a díky skvělému závěru se dokázal dotáhnout bodově na Kerla a Richarda Kobra. Díky poslednímu vyhranému spurtu se se stejným počtem bodů nakonec vyhoupl na třetí příčku Richard Kobr celkového hodnocení. Mezi nejlepší jezdce Elite a U23 se vklínil i junior Ondřej Šafránek (RKCA).

Souboj o prémiové body a puntíkovaný dres měsíce září Bageterie Boulevard prestige nakonec vybojoval Denis Rugovac (Tj Favorit Brno), který nasbíral 7 bodů a oblékne se do puntíkovaného dresu nejaktivnějšího jezdce.

Nejlepším juniorem byl Ondřej Šafránek (Roman Kreuziger Cycling Academy), který nasbíral 10 b a v celkovém hodnocení společně s Elitou bral celkové 6. místo.

Martin Voltr v cíli: „Minule mi to vítězství uteklo, byl jsem druhý, tak teď jsem si aspoň spravil chuť. A mám už konec sezony. “

Další díl Giant Ligy 2024 pokračuje v úterý 17. září Grand Prix DURATEC odveta po seriálu