Zpět na úvod / #12 Grand Prix DURATEC - odveta se stala vítězstvím pro Oldřicha Novotného (Hello CTW)

Michal Schuran (AC SPARTA PRAHA) neudržel svůj náskok a musel se spokojit z druhým místem v Grand Prix DURATEC

Grand Prix Duratec

21. září 2021

Odvetu ovládl Oldřich Novotný (Hello CTW)

Dvanáctý díl GIANT LIGY v Plzni se jel jako odveta po seriálu kritérií a 15 °C už připomínalo více cyklokrosové podmínky. Příjemným zpestřením byla účast Daniela Turka (Technogym), který letos vybojoval na domácím šampionátu třetí místo.

Sportovní odpoledne v Plzni na Rapidu odstartovala mládež v kategoriích starší žáci, kadetky a kadeti, juniorky. Závod se jel jako Velká cena Roman Kreuziger Cycling Academy.

Po mládežnických kategoriích odstartoval závod Elite na 60 km. Závod se od prvních metrů rozjel ve vysokém tempu a aktivním jezdcem v boji o body byl Michal Schuran (AC Sparta Praha), který naprosto v pohodě bodově vedl až do poloviny závodu před Pavlem Kelemenem (Team Dukla Praha) a Horákem (AC Sparta Praha). Nenápadně do té doby jezdil právě Oldřich Novotný (Hello CTW), kterému do poloviny závodu patřila průběžná pátá příčka. Na 40. km však poodskočil ve dvojici s Boubalem a začal s přísunem bodů v každém okruhu. Boubal tentokrát pro týmového parťáka odevzdal maximum, a ten se tak mohl radovat ze zaslouženého a úplně prvního vítězství v životě v Plzni na kritérijní Giant lize.

Aktivitou hýřil Jonáš Vojtěch (LAWI Stars–Giant) a  ačkoliv bral jen páté místo, nasbíral nejvíc prémií.

Martin Boubal, který pracoval pro týmového parťáka nakonec dojel na 8. místě, ale radoval se pak na stupních z celkového vítězství v letošním 20. ročníku Giant ligy Plzeň 2021.

Juniory vyhrál Daniel Sporysch (Roman Kreuziger Cycling Academy) se ziskem 4b. Kategorii Masters jezdce nad 40 let vyhrál Karel Vlk (CK Kramolín) 1b. Ženám tentokrát kralovala Nicole Hartychová (Team Dukla Praha), která rozhodla v závěrečném spurtu.

Oldřich Novotný v cíli: „Jsem hrozně rád, že mi to po deseti letech co do Plzně jezdím konečně vyšlo. Musím poděkovat Martinovi Boubalovi, který mě odvezl pryč a prakticky mi pomohl nabodovat.“

Odvetu zakončili cyklisti soutěží v pojídání pizzy, kterou připravila fima Pizza-Doma. Vyzyvatelem byla šestičlenná skupina cyklistů z RKCA proti šestici elitních jezdců. Nakonec vyhrálo hladové složení eliťáků, kteří pak dostali metrovou pizzu, a pozvali zbytek startovního pole včetně rozhodčích na hostinu.