Zpět na úvod / #10 Velká cena 130 let cyklistiky ve Slavii

#10 Velká cena 130 let cyklistiky ve Slavii

10-glp-2022-gp-slavia-w.jpg

Je nám ctí, že v rámci GIANT LIGY PLZEŇ 2022 můžeme jeden závod uspořádat k oslavě 130 let cyklistiky ve Slavii.

 

GIANT LIGA PLZEŇ 2022

Velká cena 130 let cyklistiky ve Slavii


GIANT LIGA PLZEŇ 2022 – pokračuje desátým dílem v Plzni na Rapidu.


Je nám ctí, že v rámci GIANT LIGY PLZEŇ 2022 můžeme jeden závod uspořádat k oslavě 130 let cyklistiky ve Slavii.


VC 130 let cyklistiky ve Slavii


Slavia Praha slaví 130 let od svého založení. Samozřejmě již nikdo ze zakladatelů, ani pamětníků nežije, ale díky dobovým fotografiím a zápisech v archivu víme, že u zrodu Slavie nestál ani fotbal, ani atletika, ale byla to cyklistika. V září roku 1892 se sešli tři studenti medicíny, konkrétně Hausman, Kratochvíl a Schöbel a dohodli se, že založí studentský cyklistický klub, což se jim skutečně v listopadu 1892 podařilo. Odkaz zakladatelů je vidět na dresech i dnešní Slavie. Barvy klubu jsou červená a bílá přesně napůl, protože žádný člověk ani myšlenka nemá jen jednu barvu a dvě stejné poloviny představují rovnováhu. Bílá barva představuje čistotu sportovní myšlenky a červená barva srdce a krev, kterou vkládáme do všech závodů a utkání. Hvězda hrotem dolů pak představuje hvězdu naděje v době, kdy se nedaří.


6. září se tak v Plzni na Rapidu můžete těšit nejen na pětici Slávistů, ale zejména na další pokračování největší kritérijní ligy v ČR Giant ligy 2022. Na závodníky bude čekat prvenství na pásce na 55 kol (60 km) s bodováním v každém okruhu 2 a 1b.


Ceny mimo tradičních partnerů na tento díl věnuje firma Esatrade s.r.o zástupce značky Isostar. Začátek akce tradičně v 17:30.


Diváci se opět mohou těšit na souboje týmů Slavie a Sparty s Duklou Praha, LAWI –Stars Giant a Hello CTW, kteří budou chtít udržet dres lídra a upevnit pozici pro Martina Boubala, ale i na souboje jednotlivců o celkové pořadí v úterním kritériu.

 

Sportovní odpoledne by mělo začít již od 15:45 hod, kdy pod taktovkou Roman Kreuziger Cycling Academy z. s. startují závody pro žáky, kadetky a kadety.