Úvodní Grand Prix v Plzni vyhrál Richard Habermann (AC SPARTA PRAHA)

Grand Prix INSIA PLZEŇ

18. DUBNA 2023

Úvodní Grand Prix v Plzni vyhrál Richard Habermann

Úvodní díl GIANT LIGY v Plzni se jel nakonec v chladném cyklokrosovém počasí, kdy teploměr na Rapidu ukazoval necelých 9 °C. Po deštivé předpovědi počasí tak na cyklisty a diváky nakonec nespadla jediná kapka vody, jen na všechny foukal nepříjemný studený vítr.

Na závodníky tentokrát čekalo prvenství na pásce a novinka handicapovaný start, kdy 30 vteřin před pelotonem Elite vyrazili vpřed jezdci kategorie masters, ženy a juniorky. Nejlépe si s touto novou výzvou poradil zkušený borec Petr Ruman (Cyklo Atom), který nasbíral 4 body, a to mu stačilo na vítězství v kategorii. O body to zkusila ve spurtu také Nela Slaníková (Team Dukla Praha), ale nakonec to musela nechat až na závěrečný spurt v kategorii žen a juniorek, kde jasně zvítězila.

Peloton dojel ztrátu po necelých 7 kilometrech, hlavně díky jezdcům AC Sparta Praha a mladíkům ze stáje Roman Kreuziger Cycling Academy. Velice aktivní byli bratři Kobrové. Do prvního úniku se vydal Richard Habermann, Richard Kobr, Jan Šubrt (Author Team Stupno)a Dominik Horák (CK Příbram – Fany gastro). Ze skupiny nakonec vydržel nejdéle Habermann, který tak kroužil sólově před pelotonem celých 10 km. I díky tomu sbíral důležité body, které nakonec přetavil v zasloužené vítězství.

Největší boj se tak strhnul o prémiové body a puntíkovaný dres. Prémie byly vyhlašované hlavně z důvodu zrychlení pelotonu, který měl před sebou uprchlíka, a nebyla síla rozpohybovat startovní pole. Na prémiích měl nejvíce sil v koncovkách mladík Robert Kobr (RKCA) a právem se oblékl do puntíkovaného dresu.

Ženám a juniorkám kralovala Nela Slaníková (Team Dukla Praha). Juniory vyhrál Richard Kobr (RKCA), který nasbíral neskutečných 6b, a to mu zajistilo nejen první místo v kategorii Juniorů, ale i 6. místo v celkovém hodnocení s kategorií Elite a tím pádem i další peněžní odměnu. Kategorii Masters jezdce nad 40 let ovládl Petr Ruman (Cyklo Atom) se ziskem 4b.

Richard Habermann v cíli: „Nohy jsem měl dobrý, nevěděl jsem ale co se mnou udělá ta zima z víkendového závodu v Německu. Nakonec vítězství a v sobotu další pohárové klání“.

Další díl Giant Ligy 2023 pokračuje v úterý 25. dubna v Plzni, ve sportovním areálu SK RAPID od 17:30hod.