Zpět na úvod / Nesveda slaví výhru, ve žluťáku pokračuje Boubal

Nesveda slaví výhru, ve žluťáku pokračuje Boubal

GIANT LIGA 2012

GP STOLLEN

16. května 2012

Nesveda vyhrál, ve žluťáku pojede Boubal

Pátý díl GIANT LIGY se jel tentokrát opačným směrem, takže na jezdce čekalo táhlé stoupání do cíle. To vyhovovalo hlavně silovým jezdcům a nejlépe si s tratí tentokrát poradil Sparťan Jiří Nesveda.

Plzeňskou Grand Prix STOLLEN využil k rozjetí před dalším Světovým pohárem horských kol Ondřej Cink (Merida biking team), který si párkrát odskočil z pelotonu pro premii. Poslední start v Plzni využil i Australan Peter Spencer a obsadil solidní 7. místo v konkurenci devadesáti jezdců.

Od startu byl aktivní cyklokrosař Martin Zlámalík (KDL trans – Landbowkrediet), který byl i tahounem desetičlenné skupiny jezdců, která se odpoutala na 20. km od pelotonu. Početná skupina Sparťanů však dnes úřadovala perfektně pro svého lídra Nesvedu a po 6 km skupinu dojela.

O vítězství v závodě se však přetahovala dvojice Jiří Nesveda s Martinem Boubalem (VC Ratisbona). Ten si přivezl posilu z Regensburgu, a mohl se tak věnovat bodovaným koncovkám.

Tréninkově vzal závod Jiří Ježek (DAS-DURATEC), kterého čeká série závodů Světového poháru handicapovaných jezdců. Závod tentokrát nevyšel podle představ vítězi minulého dílu Tomáši Okrouhlickému (FOCUS cycling team Znojmo) a musel se tak spokojit se šestým místem.

Nejaktivnějším jezdcem je stále Martin Boubal (Veloclub Ratisbona), který navíc uhájil žlutý dres lídra setiálu. Ženám kralovala Lucie Záleská (ASC Dukla Praha), juniory vyhrál Jiří Řehák (Johnson Controls AŠ MB). Kategorii Masters jezdce nad 40 let vyhrál Petr Prokeš (Sweep cycling Chomutov).

Jiří Nesveda v cíli: „Dneska to všechno klaplo na 100%, navíc jsem ještě mohl pomoci dnes třetímu Tomáši Holubovi.“

Martin Boubal v cíli: „Jsem spokojen, udrželi jsme žluťáka.“

Tomáš Holub v cíli: „Konečně se dostávám do pohody, zítra odjíždíme na etapový závod okolo Irska, tak doufám, že forma vydrží!“

6. místo         Tomáš Okrouhlický (FOCUS Cycling Team Znojmo)  7b

7. místo         Peter Spencer (DAS-DURATEC)                                  5b