Zpět na úvod / Grand Prix SIVRES a.s a vítězství Tomáše Holuba

Grand Prix SIVRES a.s a vítězství Tomáše Holuba

Tomáš Holub (AC Sparta Praha) vydřel v Plzni premiérové vítězství

GIANT LIGA 2012

GP SIVRES a.s.

5. září 2012

Grand Prix v Plzni premiérově pro Tomáše Holuba

Sedmnáctý díl GIANT LIGY – GP Sivres a.s. se jel tentokrát na okruhu plzeňského Rapidu a na startu se sešla opět vynikající konkurence osmdesáti jezdců.

Grand Prix Sivres a.s. vyšperkovali cyklokrosoví reprezentanti v čele s vítězem českého poháru Vladimírem Kyzivátem (Johnson Controls AŠ MB) a Martinem Zlámalíkem (KDL – Trans Lanbouwkrediet).

Od startu opět hýřili aktivitou jezdci týmu AC Sparta Praha a na bodovačkách byli nejaktivnější Nesveda a Holub. Tito dva jezdci, brali vždycky první dvě místa a ani jezdcům Dukly Praha se nedařilo v koncovkách atakovat pozice sparťanů.

O jediný únik v závodě se postaral Martin Boubal (VC Ratisbona) s Radkem Bečkou (Focus cycling team Znojmo), ale ani jejich útok nevyšel a jezdci Sparty dále ovládali bodované dojezdy.

Tučnou finanční prémii na předposlední okruh si však pro sebe a tým vybojoval Roman Fürst (ASC Dukla Praha). Navíc se Fürst dostal i do čela bodovací soutěže o puntíkovaný dres.

Z premiérového vítězství na Rapidu se tak mohl radovat Tomáš Holub (AC Sparta Praha). Nejaktivnějším jezdcem byl Roman Fürst (ASC Dukla Praha).  Ženy vyhrála Tereza Trefná (Alltraining.cz – LAWI). Muže Masters vyhrál domácí Zdeněk Rubáš (AC Sparta) a juniory Radim Vogeltanz (Dukla Praha).

Tomáš Holub v cíli: „Od staru se jelo na „mazlíka“ (Jiřího Nesvedu), ale v posledním spurtu tam najednou nebyl, tak jsem se zmáčknul a je z toho vítězství.“

Jiří Nesveda v cíli: „Pořadatelé nám dneska ten konec neuvěřitelně zrychlili finančníma prémiema a do posledního spurtu už jsem prostě nešel. Uteklo mi vítězství, škoda.“

Radek Bečka v cíli: „Během závodu jsem si párkrát odskočil pro body, pak jsem byl v odjeté skupině a třetí místo v téhle konkurenci prostě beru.“

GP SIVRES a.s. 5. září 2012

Čas vítěze: 1:09.27 h

1. místo         Tomáš Holub (AC Sparta Praha)                                30b

2. místo         Jiří Nesveda (AC Sparta Praha)                                  28b

3. místo         Radek Bečka (Focus cycling team Znojmo)            17b

4. místo         Martin Boubal (Veloclub Ratisbona)                         16b

5. místo         Tomáš Medek (Madeta fitness/Spezialized)                       12b

6. místo         Martin Zlámalík (KDL – Trans Landbowkrediet)         4b

7. místo         Tomáš Okrouhlický (AC Sparta Praha)                       4b

8. místo         Michal Kesl (CK Příbram)                                                  4b

9. místo         Jan Wolf (SKC Prostějov)                                                   3b

10. místo       Roman Fürst (ASC Dukla Praha)                                   3b

11. místo       Franc Streit (VC Ratisbona)                                          2b

POWERADE Cup Juniorů

1. místo         Radim Vogeltanz (Dukla Praha)                                  3b

2. místo         Karel Pokorný (Johnson Controls AŠ MB)                  1b

3. místo         Adámek Šimon (KOVO Praha)

KISS Proton prestige (soutěž aktivity)

1. místo         Roman Fürst                                                                        3b

Sýkora sportswear CUP (ženy)

1. místo         Tereza Trefná (Alltraining.cz – LAWI)

2. místo         Božena Kučerová (Velosport Domažlice)

3. místo         Zuzana Šmídová (AC Sparta)

NaCesty.cz CUP (jezdci Masters nad 40let)

1. místo         Zdeněk Rubáš (AC Sparta Praha)                  6b

2. místo         Tomáš Janda (Studiopohody.cz)                    1b

3. místo         Marcel Kachlíř (Focus cycling team Znojmo)

Kadeti

1. místo         Michal Kohout (Dukla Praha)                           29b

2. místo         Paul Renger (VC Ratisbona)                              7b

3. místo         Jakub Honzík (Johnson Controls AŠ MB)        7b

Kadetky

1. místo         Anna Drdová (CK Příbram)

Starší žáci

1. místo         Jan Šimek (CK Příbram)                                      13b