Zpět na úvod / Startujeme 18. ročník GIANT LIGY PLZEŇ 2019

Startujeme 18. ročník GIANT LIGY PLZEŇ 2019

23658.jpg

I v letošním roce patří poděkování panu Ing. Stelzerovi, že můžeme na jeho soukromých pozemcích ve sportovním areálu RAPID ještě do konce roku 2019 sportovat.

 

TISKOVÁ ZPRÁVA GIANT LIGA PLZEŇ 2019

 

5.4.2019

 

Music club House of Blues

 

I v letošním roce patří poděkování panu Ing. Stelzerovi, že můžeme na jeho soukromých pozemcích ve sportovním areálu RAPID ještě do konce roku 2019 sportovat. Bez dobré vůle a dohody s Ing. Stelzerem bychom již letos nepokračovali. Vážíme si jeho přístupu a jsme za to vděčni.


 

Giant Liga v Plzni bude pokračovat 18. ročníkem a startuje ve středu 10.4. od 17:30 hod prvním závodem GP NWS. Giant Liga startuje nejen ve sportovním areálu Rapid na Doubravce, ale i třikrát v Táboře ve sportovním  areálu Komora a jeden závod v Milovicích.

 

 

18. ročník GLP2019 bude letos opět rozložen do šesti měsíců a 14. závodů. Cyklisté tak budou mít od dubna do září nejen v Plzni na Rapidu připravené cyklistické kriterium a mohou tak pravidelně závodit a testovat svoji výkonnost. Díky rozměrům jedinečného asfaltového oválu v Plzni na Rapidu, tak mohou společně startovat junioři, ženy a muži. Kde pak ženy končí ve 38., junioři 42. a muži v 50. Okruhu.


 

Pravidelně je jako 4. závod seriálu zařazena klasika na kostkách Pave Tour Milovice. Tento závod na 120km v bývalém vojenském prostoru Milovice se osvědčil, a tak pokračujeme i v letošním roce. Navíc nejlepším borcům tento závod nadělí dvojnásobné body do seriálu GLP. To by mělo trochu zamíchat pořadím v bitvě o žlutý dres lídra Giant Ligy 2019.


 

Další osvědčenou jistotou budou tři starty v Táboře. Sportovní areál Komora a pořadatelé z ČEZ cyklo teamu Tábor, kteří jsou známí hlavně pořádáním Světového poháru v cyklokrosu, Mistrovstvím světa a Mistrovstvím Evropy, tak zařadili i jejich tři kriterijní závody do seriálu Giant Ligy 2019. A to by opět mohlo více zdramatizovat souboj o žlutý dres.


 

Samozřejmostí je i série závodů pro licencované mladší a starší žáky pod názvem „ Il sano Cup“. Tento seriál pokračuje hlavně na základě výjimečné spolupráce s klubem AC Sparta Praha. Kategorie mládežníků tak bude mít svůj vložený start, před každým závodem Giant Ligy na Rapidu již od 16:40hod. Klub AC Sparta Praha si vzal pod svá křídla vložený závod a pořadatelský klub SK RAPID Cyklistika takovou pomoc samozřejmě vítá. Bude to přínos hlavně pro domácí „plzeňské“ kluby, které nebudou muset za závody jezdit moc daleko.


 

Další kdo se zapojí do pořádání mládežnických závodů v rámci Giant ligy 2019 je Roman Kreuziger Cycling Academy pod vedením zkušeného Petra Kubiase. Ti mají za sebou organizaci Českého poháru a MČR.


 

Giant Liga 2019 tak to je tradiční soutěž aktivity o puntíkovaný dres „Bageterie Boulevard prestige“. Pro jezdce nad 40 let je připraven „NaCesty.cz Cup“ a vítěz si opět užije tréninkový pobyt na Mallorce. Kategorie juniorů v letošním roce bude soutěžit o bílý dres „Vittoria Cup“. A ženy budou soutěžit o „LIV - SWEEP - Cup“. Lídr seriálu se pak oblékne do zbrusu nového žlutého dresu SWEEP.


 

GIANT LIGA 2019 a pořadatelé budou v letošním roce organizovat i náborové závody pro děti v kategoriích od 3 -12 let. Znovu se tak rozjede tradiční HERVIS dětská TOUR složená ze 6 závodů, v Plzni v areálu Rapid a dalších městech. Pro vítěze je připraven dres nejlepšího závodníka, který se nedá koupit, ale jen vyhrát.


 

 

 

Kalendář a propozice na webu akce

 

www.giantliga.cz

 

http://giantliga.cz/detska-tour.htm