GIANT LIGA 2012

GP města Rakovník

11. května 2012

V centru Rakovníka triumfoval Okrouhlický

Čtvrtý díl GIANT LIGY měl tentokrát pokračování v centru města Rakovník. Kostkový 800 m dlouhý okruh dokonale prověřil schopnosti jezdců, kteří jej absolvovali 50krát. Nejvíce sil měl nakonec Tomáš Okrouhlický (FOCUS cycling team Znojmo), před silným týmem Dukly Praha.

Grand Prix města Rakovník byl opět velice rychlým a technickým závodem v kalendáři kriterijní Giant ligy. Od prvního šlápnutí byl nejvíce vidět František Sisr (ASC Dukla Praha), který se postaral několikrát i o samostatný únik. V první třetině závodu se na špici objevoval i lídr seriálu Jiří Nesveda (AC Sparta Praha), ale neměl svůj den a na brutálních kostkách závod zabalil.

Naopak trať vyhovovala vítězi Českého poháru v cyklokrosu Vladimíru Kyzivátovi (Johnson Controls AŠ MB), který začíná s přípravou na další cyklokrosovou sezonu. Nakonec dojel na slušném desátém místě a vybojoval speciální prémii vyhlášenou pořadateli.  S tratí nakonec byli spokojeni i dráhaři pražské Dukly, kteří brali druhé a třetí místo.

Vynikající formu předvedl specialista na časovky Tomáš Okrouhlický, který si tentokrát poradil jak s tratí, tak se soupeři. Nechyběl u žádného úniku a navíc sbíral i důležité body v bodovacích kolech. Do posledního kola už najížděl pouze s Janem Kadúchem (ASC Dukla Praha) s náskokem před pelotonem a mohl se tak radovat ze zaslouženého vítězství.

Závod se tentokrát moc dobře nepovedl ani Martinu Boubalovi (VC Ratisbona), který se tak nakonec musel spokojit se šestým místem. Udržel si však puntíkovaný dres aktivity.

Juniory vyhrál Michael Vakoč (Dukla Praha). Kategorii Masters jezdce nad 40 let vyhrál Zdeněk Rubáš (AC Sparta Praha).

Tomáš Okrouhlický v cíli: „Dneska mi to jelo dobře, když jsem do toho na kostkách šlápnul, nikdo mi neuvisel!“

František Sisr v cíli: „Pěkný závod, dobrá atmosféra a k tomu pár vyhraných spurtů a bylo z toho druhé místo. Jsem spokojen.“

Zdeněk Rubáš v cíli: „Těžký okruh, kde zabalilo docela dost mladíků. Jsem rád, že jsem dojel v hlavním poli bez ztráty okruhu.“

GP města Rakovník 11. května 2012

1. místo         Tomáš Okrouhlický (FOCUS Cycling Team Znojmo)         37b

2. místo         František Sisr (ASC Dukla Praha)                                              26b

3. místo         Jan Kadúch (ASC Dukla Praha)                                             17b

4. místo         Jan Klabouch (AC Sparta Praha)                               12b

5. místo         Tomáš Medek (Madeta – Fitness/Spezilized)                         8b

6. místo         Martin Boubal (Veloclub Ratisbona)                                       5b