Nejaktivnějším jezdcem opět Radek Bečka (CK Kolokrám-Svijany)

GP STUDIOPOHODY.cz

14. srpna 2013

V Plzni na Grand Prix triumfoval Tomáš Holub

Čtrnáctý díl GIANT LIGY v Plzni na Rapidu vyšperkoval svojí účastí František Raboň (výběr ČR) a cyklokrosový reprezentant Radomír Šimůnek (KwadrO-Stannah). V závodě se blýskli i junioři Jan Rajchart a Martin Kubík.

Grand Prix STUDIOPOHODY.cz se rozjelo opět v rychlém tempu a aktivně si vedl i další cyklokrosový reprezentant Radek Polnický (Jirapo-GIANT), Jiří Ježek (DAS – DURATEC) vzal závod tréninkově a párkrát se ukázal na špici až v samotném závěru.

Ostré tempo hned od startu a tři kola v úniku byl Tomáš Okrouhlický. Poté celý tým Sparty začal pracovat na triumfu Tomáše Holuba. Jiří Nesveda rozjížděl spurty Tomáši Holubovi a zbytek týmu likvidoval úniky. Dukla pracovala pro Marka Mixu, který pak v celkovém hodnocení skončil na výborném 3. místě. V závodě se párkrát vyzkoušel i František Raboň (výběr ČR) a bodově mu to stačilo na 2. místo.

Obrovský souboj se opět strhl o puntíkovaný dres nejaktivnějšího jezdce závodu a perfektně připravený byl Radek Bečka (CK Kolokrám-Svijany). Bečka tak nasbíral celkem 14 prémiových bodů a mohl se radovat z vítězství i v měsíci srpnu.

Překvapením závodu byl výkon mladých závodníků kategorie Junioři, kde se ve spurtech s ostřílenými jezdci neztratili jak Jan Rajchart (Specialized.cz) tak Martin Kubík (Plamen Chodov).

Ze zaslouženého vítězství se tak v Plzni mohl radovat Tomáš Holub (AC Sparta Praha).

Ženám kralovala Tereza Trefná (Alltraining.cz). Juniory vyhrál Jan Rajchart (Spezialized-cz) a kategorii Masters jezdce nad 40 let ovládl Karel Kopr (KC Slavia Praha).

František Raboň v cíli: „Do dalších závodů mám 14 dní, než jezdit za autem svezl jsem se padesátkou tady. Jelo se svižně bez zbytečného zpomalování.“

Tomáš Holub v cíli: „ Konečně jsem vyhrál! Kluci z týmu makali na 100% a já se rád s nimi rozdělím o výhru. “