GP Plzeňská Chlebárna

15. dubna 2015

V Plzni na Grand Prix triumfoval Roman Fürst

Druhý díl GIANT LIGY v Plzni se jel prakticky za letního počasí.  Jen silný vítr si tentokrát pohrával s pelotonem.  Sportovní areál SK Rapid Plzeň opět zazářil ve hvězdně obsazené Grand Prix, kde všechny favority zaskočil Roman Fürst (Dukla Praha).

Druhý podnik GIANT LIGY byl ve znamení úniků. Do prvního se dostal právě pozdější vítěz Roman Fürst, který ve čtveřici uprchlíků dokázal perfektně zužitkovat svoje dráhařské zkušenosti v bodovaných spurtech, které s přehledem vyhrával.

Poté co byla skupina sjeta pelotonem, kde byly na špici opět vidět hlavně dresy ambiciózního týmu PUSKINAK.cz a Lawi-Author týmu v čele s Jiřím Bouškou a Danielem Tremlem. Treml byl dnes jedním ze soupeřů Denise Rugovace (Dukla Praha) v boji o puntíkovaný dres nejaktivnějšího jezdce. Rugovac nakonec dres uhájil o jediný bod.

Díky silnému větru se dařilo hlavně únikům, do kterého se po polovině závodu dostal Tomáš Okrouhlický (CK Příbram Gastro), Denis Rugovac, Nicolas Pietrula (oba Dukla Praha) a sparťan Jakub Honzík. I tahle čtveřice však byla sjeta pelotonem a do posledního dvojnásobně bodovaného kola najíždělo celé startovní pole pohromadě.

Vše na jednu kartu dnes vsadil lídr seriálu Tomáš Medek (PUSKINAK.cz). Do posledního kola měl na svém kontě jen čtyři body, ale poslední dvojnásobně bodovaný spurt vyhrál, a to ho katapultovalo na 2. místo celkového hodnocení.

Z vítězství se tentokrát radoval dráhař Dukly Praha Roman Fürst.

Nejaktivnějším jezdcem se stal Denis Rugovac (Dukla Praha). Ženám kralovala Zuzana Neckářová (Lawi-Author team), juniory vyhrál Daniel Babor (Kovo Praha) a kategorii Masters jezdce nad 45 let Tomáš Viktorín (Sweep Cycling).

Tomáš Medek v cíli: „Momentálně jsem nejrychlejší z pelotonu. Neustále byly před námi skupinky uprchlíků a ty sbíraly body. Věřil jsem si na poslední dvojnásobný spurt a tak jsem čekal v klidu do konce.“

Zuzana Neckářová v cíli: „Krásný počasí, těžký závod a vítězství. Jsem spokojená. No a zítra desetihodinová šichta v práci. Takže volno bez kola.“

GP Plzeňská Chlebárna 15. dubna 2015

Čas vítěze: 1:13.386 h  55km

1. místo         Roman Fürst (Dukla Praha)                                           18b

2. místo         Tomáš Medek (PUSKINAK.cz)                                        14b

3. místo         Tomáš Okrouhlický (CK Příbram Fany Gastro)        13b

4. místo         Martin Hačecký (Maoja Pushbikers)                          12b

5. místo         Jiří Nesveda (AC Sparta Praha)                                   11b

6. místo         Denis Rugovac (Dukla Praha)                                     10b

7. místo         Tomáš Zechmeister (PUSKINAK.cz)                               9b

8. místo         Jakub Honzík (AC Sparta Praha)                                  6b