Závod vyšperkoval úřadující mistr republiky Milan Kadlec (ASC DUKLA PRAHA)

GIANT LIGA 2012

GP GRÜNSPORT

22. srpna 2012

Grand Prix v Plzni opět pro Jiřího Nesvedu

Čtrnáctý díl GIANT LIGY – GP GRÜNSPORT se jel za velmi horkého počasí a velmi vysokého tempa. To se pak projevilo i na několika jezdcích, kteří se ke konci závodu dostali do pádu, závod pak musel být zkrácen.

Start v Plzni vyšperkoval úřadující mistr republiky Milan Kadlec (ASC Dukla Praha) a vicemistr z cross country Milan Spěšný (S&H Superrior).

Úvod opět nejlépe vyšel Jiřímu Nesvedovi (AC Sparta Praha), který si tak během tří bodovaček připsal 15 b a držel si soupeře od těla. V koncovkách se dařilo Marku Mixovi (ASC Dukla Praha) a Janu Šimkovi (CK Příbram).

Velice dobře takticky jezdil mistr republiky Milan Kadlec, který se v Plzni předvedl opět v dobré kondici a v dresu úřadujícího mistra si dojel pro výborné druhé místo. V koncovkách se tentokrát nedařilo Martinu Boubalovi (VC Ratisbona) a musel se tak spokojit s pátým místem celkového hodnocení.

Z vítězství se tedy nakonec radoval Jiří Nesveda, který vyhrál podruhé v řadě a těší se na pokračování série v pátek v Březové u Sokolova a v neděli na Lipně, kde start již potvrdil i olympijský vítěz z Londýna Jaroslav Kulhavý.

Ženám kralovala Tereza Trefná (Alltraining.cz) juniorům vévodil Jiří Řehák (Johnson Controls AŠ MB) a kategorii Masters vyhrál František Raboň st. (CK Sport Blažek). Nejaktivnějším jezdcem závodu byl opět Tomáš Holub (AC Sparta Praha).

Jiří Nesveda v cíli: „Děkuju klukům z týmu, že mi to skvěle rozjížděli a můžu říct, že se cítím zase dobře.“

Milan Kadlec v cíli: „Velice těžký závodní týden zakončíme na dráze v Prostějově a jsme dobře připraveni.“

Marek Mixa v cíli: „Dneska to bylo těžké, ale v Plzni mě to baví a třetí místo je taky pěkné.“

GP GRÜNSPORT  22. srpna 2012

Čas vítěze: 1:00.10 h

1. místo         Jiří Nesveda (AC Sparta Praha)                       27b

2. místo         Milan Kadlec (ASC Dukla Praha)                    16b

3. místo         Marek Mixa (ASC Dukla Praha)                       15b

4. místo         Jan Šimek (CK Příbram)                                      11b