Zpět na úvod / Grand Prix EFISAN a triumf Tomáše Okrouhlického (CK Příbram Fany gastroservis)

Grand Prix EFISAN a triumf Tomáše Okrouhlického (CK Příbram Fany gastroservis)

oslava-3.jpg

Velmi rychlý závod v Plzni ovládl vynikající časovkář Tomáš Okrouhlický

GP EFISAN

15. července 2015

Na Grand Prix triumfoval Tomáš Okrouhlický

GIANT LIGA PLZEŇ 2015 – letní počasí opět vládlo nad sportovním areálem SK Rapid v Plzni na Doubravce. Grand Prix EFISAN opět přilákala celou řadu zvučných jmen. Ve skvělé formě se tentokrát představil čtvrtý muž mistrovské časovky Tomáš Okrouhlický (CK Příbram Fany gastroservis) a z Plzně si odvezl zasloužené vítězství.

 

Start v Plzni opět vyšperkoval svojí účastí zlatý paralympionik a mistr světa Jiří Ježek (DAS – DURATEC). Na startu byl i novopečený mistr světa z časovky další handicapovaný cyklista Jiří Bouška (LAWI Author Team). Jiří Ježek měl smůlu a defekt zadního kola ho předčasně vyřadil z dobře rozjetého závodu.

 

Soutěž aktivity Rapid Plzeň prestige ovládl Libor Bartůněk (CK Kolokrám – Svijany), který bojoval o puntíkovaný dres a tentokrát nedal soupeřům žádnou šanci. Z Plzně si po zásluze odváží trofej nejaktivnějšího jezdce v měsíci červenci.

 

Desátý podnik GIANT LIGY se rozjel od startu v tak vysokém tempu, že někteří jezdci začali odpadávat po deseti kilometrech. Jízda v protisměru totiž nedala závodníkům žádný odpočinkový moment. Táhlé stoupání do cíle a pak hned sjezd držel jezdce ve vysokém tempu. Navíc bodování v každém kole se postaralo o situaci, že i lídr seriálu Jiří Nesveda (AC Sparta Praha) měl dvakrát problém se do pelotonu vrátit.

 

Závod tak vyhovoval hlavně Tomáši Medkovi (PUSKINAK.cz), který to měl perfektně rozjeté, ale až kolize v závěrečném stoupání ho vyřadila z boje o prvenství. Toho navíc využil zkušený časovkářský specialista Tomáš Okrouhlický. Ačkoliv se mu ze začátku nedařilo dle jeho představ, závod pro něho nakonec dopadl nejlépe.

 

Do závodu nastoupil i řádně ofačovaný Tomáš Radolf (PUSKINAK.cz) překvapení letošní sezony. V týdnu během tréninku měl drsný pád, ale závod v Plzni si nenechal ujít. Opět se do toho zakousl a pracoval pro tým.

 

Nejaktivnějším jezdcem se stal Libor Bartůněk (CK Kolokrám – Svijany) a odvezl si z Plzně puntíkovaný dres. Juniorům kraloval Tomáš Březina (kola-bbm.cz). Kategorii Masters jezdce nad 45 let tentokrát ovládl Zdeněk Rubáš (AC Sparta Praha B).

 

Libor Bartůněk v cíli: „Tradice Kolokrámu velela přivézt puntíky z Plzně. Jsem rád, že se to podařilo. Šéf bude mít radost.“

 

Tomáš Okrouhlický v cíli: „Jelo se mi hrozně. Ze začátku mi to úplně nesedlo, ale ten závěr se nakonec povedl. O víkendu mě čeká svatba, takže je toho dost. “

 

GP EFISAN 17. července 2015

Čas vítěze: 1:11.10 h 55km

1. místo Tomáš Okrouhlický (CK Příbram Fany gastroservis) 22b

2. místo Tomáš Medek (PUSKINAK.cz) 22b

3. místo Jiří Nesveda (AC Sparta Praha) 17b

4. místo Tomáš Holub (AC Sparta Praha) 11b

5. místo Martin Boubal (CK Příbram Fany gastroservis) 10b

6. místo Jan Svorada (PUSKINAK.cz) 8b

7. místo Libor Bartůněk (CK Kolokrám-Svijany) 8b

8. místo Jiří Doležal (NejlevnějšíPNEU Cycling) 6b

9. místo Václav Viktorín (AC Sparta Praha) 6b

10. místo Lukáš Smola (CK Příbram Fany gastroservis) 4b

11. místo Jiří Bouška (LAWI Author Team) 4b

 

Vittoria Cup Juniorů

1. místo Jonáš Březina (kola-bbm.cz) 3b

2. místo Matyáš Krumphanzl (Superior Riders)

3. místo Jakub Šedivý (kola-bbm.cz)

RAPID PLZEŇ prestige (soutěž aktivity)

1. místo Libor Bartůněk (CK Kolokrám – Svijany) 11b

 

NaCesty.cz CUP (jezdci Masters nad 45let)

1. místo Zdeněk Rubáš (AC Sparta Praha)

2. místo Jiří Sivák (AC Sparta Praha)

3. místo Tomáš Viktorín (Sweep Cycling)

Video k události
GP EFISAN GP EFISAN GP EFISAN GP EFISAN
GP EFISAN GP EFISAN GP EFISAN GP EFISAN