Nesveda triumfoval na Grand Prix

Grand Prix EFISAN

23. července 2014

Na Grand Prix triumfoval Jiří Nesveda ze Sparty

Desátý díl GIANT LIGY – Triumf Jiřího Nesvedy na cyklistickém kritériu. Vítězství v Plzni Nesvedu katapultovalo do žlutého dresu lídra seriálu. Jediným soupeřem mu byl pouze silný vítr, který panoval nad sportovním areálem SKP Rapid v Plzni na Doubravce.

V  Plzni na Rapidu se opět sešla vynikající konkurence a závod se rozjel ve vysokém tempu hned od startu, kdy poodskočil sólově Jiří Nesveda (AC Sparta Praha). Nesveda měl tentokrát svůj den a body sbíral kdykoli se zvednul ze sedla. Do stíhací jízdy za Nesvedou vyrazil Lukáš Smola (CK Příbram Fany gastroservis), ale vydržel s ním ve dvojici jen pár okruhů.

Grand Prix EFISAN vyšperkoval svou účastí Mistr světa Ondřej Cink (Multivan Merida) a v závodě, který zařadil jako rozjetí před Světovým pohárem v Kanadě, obsadil slušné čtvrté místo.

Dařilo se i Martinu Boubalovi (VC Ratisbona Regensburg), který pravidelným přídělem bodů v průjezdech nasbíral sumu, jenž mu garantovala druhé místo celkového bodování.

Do Plzně na Grand Prix dorazil i cyklokrosový Mistr světa Zdeněk Mlynář s týmem Bohemia cycling team. Tentokrát to však stačilo jen na šesté místo celkového bodování.

Letos se poprvé podařilo jedenácti jezdcům dojet celé startovní pole o celý okruh.

Soutěž aktivity za měsíc červenec vyhrál Ondřej Paur, kamarád Ondřeje Cinka, který mu několikrát pomohl rozjet spurt na prémie.

Juniorům kraloval Jakub Křikava (TJ ZČE Cyklistika Plzeň). Ženy s přehledem vyhrála Tereza Trefná (Alltraining.cz). Kategorii Masters jezdce nad 40 let ovládl Martin Charvát (AC Sparta Praha).

Ondřej Cink v cíli: „Čeká mě závod Světového poháru v Kanadě. Myslím, že jsem dobře připraven.“

Michal Kesl v cíli: „Dnes byl Nesveda nepřekonatelnej! Osobně jsem chtěl být v pořadí lépe, ale konkurence, která se sešla, byla opravdu kvalitní.“

Jiří Nesveda v cíli: „Byl jsem dobře rozjetej. První místo a žlutej dres. Jsem spokojený.“

GP EFISAN  23. července 2014

Čas vítěze: 1:13.18 h  55km

1. místo         Jiří Nesveda (AC Sparta Praha)                                   33b

2. místo         Martin Boubal (VC Ratisbona Regensburg)                        19b

3. místo         Tomáš Okrouhlický (AC Sparta Praha)                     13b

4. místo         Ondřej Cink (Multivan Merida)                                       8b

5. místo         Michal Kesl (NejlevnějšíPneu.cz)                                    8b

6. místo         Zdeněk Mlynář (Bohemia cycling team)                   7b

7. místo         Václav Viktorín (AC Sparta Praha)                               6b

8. místo         Pavel Kopecký (TJ Lokomotiva Beroun)                      6b

9. místo         Jan Dostál (Bohemia cycling team)                             4b

10. místo       Tomáš Benda (Cyklo Atom)                                           4b

Vittoria Cup Juniorů

1. místo         Jakub Křikava (TJ ZČE Cyklistika Plzeň)

2. místo         Daniel Janata (Johnson Controls AŠ MB)

3. místo         Tomáš Trávníček (JJ ZČE Cyklistika Plzeň)

Kiss Proton prestige (soutěž aktivity)

1. místo         Ondřej Paur (Author team Stupno)                               7b