Zpět na úvod / Grand Prix DURATEC finálový závod ovládl Martin Boubal (CK Příbram Fany Gastro)

Grand Prix DURATEC finálový závod ovládl Martin Boubal (CK Příbram Fany Gastro)

Na finále do Plzně dorazil i tým z Mexika

GP DURATEC

16. září 2015

Finálového závodu se zúčastnili i jezdci z Mexika

GIANT LIGA PLZEŇ 2015 – Finálový závod uzavřel nejdelší kriterijní sérii v Čechách. Na startu byli tentokrát i jezdci z dalekého Mexika a jelo se svižně.

Martin Boubal (CK Příbram Fany Gastro) byl tentokrát nejlépe připraveným borcem a zaslouženě vyhrál finálový závod Giant ligy.

Skvělý výkon předvedl i Vojtěch Hačecký (Team Dukla Praha), který se společně s Boubalem postaral o nejdelší únik závodu.

Start v Plzni si tentokrát nenechal ujít nejúspěšnější paralympionik a mistr světa Jiří Ježek (DAS – DUATEC), který společně s ředitelkou společnosti Duratec předávali ceny celkovým medailistům letošního seriálu GIANT LIGA PLZEŇ 2015.

Do Plzně opět dorazila i cyklokrosařka Pavla Havlíková (MRM – AvalonProcycling Team), nebo Vladimír Kyzivát (Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav). V závodě byli vidět i jezdci z Mexika. Nejlepší z nich Ulloa Jose (AR Arisun) skončil v nabité konkurenci na 22. místě.

Soutěž aktivity Rapid Plzeň prestige ovládl jezdec horských kol Jan Rajchart (Česká Spořitelna – Accolade), kterému pomohl k puntíkům kamarád Ondřej „lampík“ Paur (Symbio+Cannondale). Celkově nasbíral 14 bodů.

Čtrnáctý podnik GIANT LIGY nedojel Jiří Nesveda (AC Sparta Praha), kterého vyřadil z boje o nejvyšší příčky pád. Dobře rozjetý závod měli i jezdci PUSKINAKU.cz Tomáš Medek a Tomáš Radolf. Všechny však zaskočil právě Boubal a Hačecký. Skvělý výkon předvedl i další duklák Denis Rugovac. A jeho snaha mu tentokrát vynesla pěkné třetí místo.

Nejaktivnějším jezdcem se stal Jan Rajchart (Česká Spořitelna - Accolade. Juniorům kraloval Jakub Křikava (ZČE Cyklistika Plzeň). Ženy ovládla Pavla Havlíková (MRM – AvalonProcycling Team). Kategorii Masters jezdce nad 45 let vyhrál Jiří Sivák (AC Sparta Praha).

Martin Boubal v cíli: „Ze začátku jsem se necítil dobře, Vojta Hačecký jel skvěle. Pak se mi rozjeli nohy a bylo z toho vítězství.“

Jan Rajchart a Ondřej Lampík Paur v cíli: „Za bodama jsme jeli podle scénáře, Lampík to rozjel a já ho pak jen předjel. Perfektní rozjetí na sobotní závod Plzeňská 50 Kola pro život. “