Zpět na úvod / #5 Grand Prix CUBE na Rapidu triumfoval Petr Fiala (AC SPARTA PRAHA)

V pátém díle Giant Ligy na Rapidu triumfoval Petr Fiala (AC SPARTA PRAHA)

Grand Prix CUBE

3. května 2017

V Plzni na Grand Prix triumfoval Petr Fiala

Pátý díl GIANT LIGY se po Milovicích vrátil do Plzně do sportovního areálu Rapid. Konečně si cyklisté a diváci užili jarního počasí, a to příjemných 19°C. Start si tentokrát nenechala ujít ani triatlonová reprezentace pod vedením Jana Řehuly. Do Plzně dorazil i Jiří Hudeček (Giant Trans Brdy), nebo nestárnoucí Jakub Svoboda (CK Kolokrám.cz).

Úvod Giant Ligy opět zpestřil start mládežnických kategorií, kde měl nejvíce sil Matyáš Fiala (ČEZ cyklo team Tábor)

Příjemným překvapením Grand Prix CUBE, byl extra výkon nadějného juniora Karla Tyrpekla (PROFI SPORT CHEB), který by se svými 12 body obsadil v kategorii Elite třetí místo.

Hned po startu se do úniku dostala dvojice jezdců, Petr Fiala (AC SPARTA PRAHA) a Martin Hebík (CK Příbram Fany Gastro), která si v úvodních kolech rozdělovala body. Po necelých 10 km byla dvojice sjeta pelotonem a tam byl překvapivě nejrychlejší junior Karel Tyrpekl. Peloton se pak ještě dvakrát rozdělil, aby pak do rozhodujícího úniku opět odskočila dvojice Fiala a Hebík.

Souboj tak probíhal pro zbytek startovního pole hlavně na prémiích, kde měl tentokrát nejvíce sil Jiří Doležal (SportRaces-Isaac Team) a předstihl tak Tomáše Holuba (Topforex – Lapierre Pro cycling Team) o jediný bod.

V dobré formě před blížícím se pohárovém klání v Těškově se tak předvedl borec ze Sparty Petr Fiala.

Nejaktivnějším závodníkem a v puntíkovaném dresu aktivity se přiště představí Jiří Doležal.

S druhým místem byl spokojen Martin Hebík a třetí místo vybojoval jeho stájový kolega Martin Boubal.

Kategorii Masters jezdce nad 40 let vyhrál Milan Spěšný (MS BIKE ACADEMY racing). V ženách vybojovala první místo Božena Kučerová (KOLA- BBM).

Petr Fiala v cíli: „Tým jel perfektně, podařilo se mi ze začátku nabodovat a pak ještě ke konci a bylo to...“

Jiří Nesveda v cíli: „Po vítězství na kostkách v Milovicích se ještě trochu třesu, tak jsem vyslal do souboje Fialu, ten nezklamal a máme další vítězství.“

Další díl Giant Ligy 2017 pokračuje 10. května ve sportovní areálu Rapid na Doubravce.