Zpět na úvod / #16 Grand Prix Gravity Solution a triumf Jana Ryby (AC SPARTA PRAHA)

AC SPARTA dnes po taktické stránce skvěle ovládla závod

Grand Prix Gravity Solution

5. září 2018

Grand Prix v Plzni na Rapidu vyhrál Jan Ryba

Šestnáctý díl GIANT LIGY v Plzni na Rapidu se jel opět za letního počasí a nejlépe takticky si počínali jezdci týmu Sparty v čele s Janem Rybou. Borec, který se ukázal i v dojezdech na etapovém závodě v Číně se tak v Plzni mohl radovat z premiérového vítězství.

Sportovní odpoledne na jedinečném uzavřeném oválu na Rapidu odstartovaly žákovské kategorie, v náborovém seriálu Hervis dětská Tour 2018. Na start ve všech věkových kategoriích se nakonec postavilo 60 dětí. Další padesátka pak startovala v IL Sano Cupu, kde se z vítězství radoval Richard Kobr (Dukla Praha), který zvítězil i díky skvělému spurtu v koncovkách.

Šestnáctý závod Grand Prix v Plzni se jel plně pod taktovkou jezdců Sparty. Zkoušel to Jan Rajchart (Elkov Author), ale nakonec mu jeho snaha vynesla jen třetí místo v celkovém hodnocení. Dobře rozjetý závod měl i Denis Rugovac (Favorit Racing), ale i on bez pomoci týmu mohl jen přihlížet na pomocníky Jana Ryby. Poslední spurt nakonec vyhrál před Rugovacem právě Ryba a mohl se tak radovat ze zaslouženého vítězství.

V závodě byl vidět i cyklokrosař Martin Bína (CK Kolokrám), který by měl opět naskočit do terénu. Jemu pak patřilo v celkové klasifikaci čtvrté místo.

Zářijovou soutěž aktivity Bageterie Boulevard prestige o nejaktivnějšího jezdce měsíce pak vyhrál Richard Habermann (TJ KOVO Praha), který nasbíral celkem 6 prémií.

Pro vítězství v ženách si opět dospurtovala cyklokrosařka Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec nad Nisou). Juniory vyhrál Petr Kelemen (Dukla Praha), který dokázal nasbírat celkem 8b, což by mu stačilo na 8. místo v Elitě. Kategorii Masters jezdce nad 40 let ovládl Karel Kopr (KC Slavia Praha) se ziskem 2b.

Jan Ryba v cíli: „Chtěl bych hlavně poděkovat klukům z týmu, byla to dobrá práce a já jsem konečně v Plzni vyhrál.“