Zpět na úvod / #14 Grand Prix - KOLOKRÁM kriterium Nový Bor a triumf Martina Boubala

#14 Grand Prix - KOLOKRÁM kriterium Nový Bor a triumf Martina Boubala

Aktivitou hýřil Vojtěch Hačecký, z vítězství se však nakonec radoval Martin Boubal.

Grand Prix KOLOKRÁM

25. srpna 2018

Vítězství a trofej z Nového Boru si do Jižních Čech odvezl Martin Boubal

Čtrnáctý díl GIANT LIGY se jel tentokrát ve městě Nový Bor, kde se závod uskutečnil v rámci vzpomínkové akce 50 let od založení populárního etapového závodu Tour de Bohemie. Mezi diváky tak byli vidět i zvučná jména a osobnosti české cyklistiky, kteří přijeli zavzpomínat a následně v místním kině i pobesedovat o „Bohemce“.

50 let od vzniku etapového závodu Tour de Bohemie v Novém Boru se tak za vydatného deště opět proháněli cyklisté.

Kriterium na 45 okruhů v ulicích města Nový Bor nakonec vyhrál  lídr seriálu Giant liga 2018 Martin Boubal (CK Příbram Fany Gastro) před Vojtěchem Hačeckým (Elkov Author). Tihle dva borci se dokázali odtrhnout od zbytku startovního pole a posledních 8 okruhů kroužili osamoceně. Poslední dvojnásobně bodovaný spurt vyhrál Vojtěch Hačecký, ale ani to bodově tentokrát nestačilo na Martina Boubala.

Na třetím místě pak dojel Jan Ryba (AC Sparta Praha), který měl stejný počet bodů jako Martin Bína (Kolokrám), v závěrečném spurtu dojel právě před Bínou a mohl se tak radovat z třetí příčky.

Skvěle rozjetý závod měl i lídr domácího týmu „Kolokrámníků“ Jirka Pokorný. Pád v zatáčce ho však připravil o stupně nejvyšší.

S defektem zadního kola si také musel poradit i pozdější vítěz závodu Martin Boubal.

Nejaktivnějším jezdcem v Novém Boru byl Vojtěch Hačecký (Elkov Author), který nasbíral nejvíc prémií během závodu. A oblékl se tak do puntíkovaného dresu nejaktivnějšího závodníka

Martin Boubal v cíli: „Pěkný závod, navíc i díky dešti opravdu technická trať, kde řada soupeřů ztrácela v zatáčkách. Je z toho další vítězství.“

Krásné trofeje vyrobené právě pro tenhle závod a výročí vzniku Bohemie, pak nad hlavou zvedli tihle borci: