Zpět na úvod / #13 Grand Prix - EFISAN a triumf pro Jiřího Pokornýho (CK Kolokrám.cz)

#13 Grand Prix - EFISAN a triumf pro Jiřího Pokornýho (CK Kolokrám.cz)

elite-5.jpg

Překvapením závodu byl super výkon Jiřího Pokornýho (CK Kolokrám.cz) , který svým strojovým tempem úplně udolal soupeře. Nakonec se tak poprvé v kariéře mohl radovat ze zaslouženého vítězství právě na kritérijní Grand Prix v Plzni. Na prémiích pak byl nejaktivnější Richard Habermann (TJ KOVO Praha).

Grand Prix EFISAN

4. července 2018

První vítězství v kariéře si v Plzni na Grand Prix užil Jiří Pokorný

Třináctý díl GIANT LIGY v Plzni na Rapidu se jel za tropického počasí, kdy venkovní teploměr ve stínu ukazoval hodnotu 32°C. Cestu v klimatizované vlakové soupravě si opět zpestřil ze Šumperka do Plzně i budoucí vítěz Jiří Pokorný (CK Kolokrám.cz). Mezi diváky na Rapidu jsme mohli vidět i několika násobného účastníka Giro d‘ Italia a Mistra republiky v časovce Františka Raboně.

Sportovní odpoledne na Rapidu odstartovaly žákovské kategorie, v IL Sano Cupu, kde se z vítězství radoval Vladimír Kroc (AC Sparta Praha), který zvítězil i díky skvělému spurtu v koncovkách.

Třináctá Grand Prix se jela opačným směrem a jezdci tak museli zdolat i táhlé stoupání do cíle. Od startu se dařilo nejvíce sbírat body Jiřímu Nesvedovi, kterému se ještě podařilo poodskočit s juniorem Danielem Bitnerem. Nesveda tak během 20 okruhů nasbíral neuvěřitelných 30bodů a vypadalo to, že si jde za prvním vítězstvím v letošním roce.

Jenže byl tady dobře připravený a jako vynikající stroj dobře promazaný Jiří Pokorný. Společně s Michalem Keslem a Jiřím Nesvedou dokázala tahle trojice pelotonu nadělit rundu, tedy dojet ostatní jezdce o jedno kolo.

Pokorný byl v dobré pohodě a po dojetí pelotonu o jeden okruh pokračoval sólově v dalším úniku, který přetavil v další kolo na celé startovní pole a mohl se tak poprvé v kariéře radovat z vítězství na silniční akci.

Červencovou soutěž aktivity Bageterie Boulevard prestige o nejaktivnějšího jezdce měsíce vyhrál o jediný bod Richard Habermann (TJ KOVO Praha) a z Plzně si tak odvezl puntíkovaný dres a hodnotnou cenu.

Vítězství v ženách si užila jediná na startu Jana Brantlová (Velosport Domažlice). Juniory vyhrál Daniel Bittner (AC Sparta Praha), který dokázal nasbírat celkem 8b, což by mu stačilo na 5. místo v Elitě. Kategorii Masters jezdce nad 40 let ovládl opět Petr Ruman (Cyko Atom).

Jiří Pokorný v cíli: „Ze začátku jsem se nemohl dostat do tempa, no a pak se to rozjelo a jel jsem sám až do cíle.“

Michal Kesl v cíli: „Chtěli jsme společně s Nesvedou pokračovat s Jirkou Pokorným i v dalším úniku, ale bylo to nad naše síly. Jirka jel dneska jako stroj.“

GP EFISAN 4. července 2018

55km čas:1:14.03h

1. místo Jiří Pokorný (CK Kolokrám.cz) 47b +2kola

2. místo Jiří Nesveda (AC Sparta Praha 38b +1kolo

3. místo Michal Kesl (Nejlevnejsipneu.cz) 17b +1kolo

4. místo Oldřich Novotný (CT Weber) 12b

5. místo Tomáš Holub (kola-bbm.cz) 2b

6. místo Jan Bryxi (AC Sparta Praha) 1b

7. místo Richard Habermann (TJ KOVO Praha)1b

8. místo Jiří Doležal (SportRaces-Isac Team) 1b

Vittoria Cup Juniorů

1. místo Daniel Bittner (AC Sparta Praha) 8b

2. místo Jan Šubrt (COPR Přeštice) 1b

3. místo Aleš Vrba (COPR Přeštice)

Bageterie Boulevard prestige (soutěž aktivity)

1. místo Richard Habermann (TJ KOVO Praha) 6b

LIV SWEEP CUP (ženy)

1. místo Jana Brantlová (Velosport Domažlice)

NaCesty.cz CUP (jezdci Masters nad 40let)

1. místo Petr Ruman (Cyklo Atom) 6b

2. místo Petr Stehlík (RAJEC Trek) 3b

3. místo Marek Gut (KC Slavia Praha) 1b

IL Sano CUP (mladší a starší žáci absolutně)

1. místo Vladimír Kroc (AC Sparta Praha) 15b

2. místo Daniel Kuběna (AC Sparta Praha) 7b

3. místo Daniel Groh (Author team Stupno) 5b

 

 

Video k události